Чи треба носити маску, якщо перехворів на COVID-19: лікарі дали однозначну відповідь

Чи треба носити маску, якщо перехворів на COVID-19: лікарі дали однозначну відповідь
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Лікарі відповіли на найпоширеніші питання стосовно теми коронавірусу: “Чи потрібно носити маску, якщо ти перехворів на COVID-19 ?”, “Чи можна підхопити SARS-CoV-2 повторно?”, “Чи гарантують антитіла повний захист?”.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

Маски потрібно носити, навіть якщо ви перехворіли на COVID-19 – можна отримати ще більшу дозу вірусу, до того ж коронавірус мутує

Професор кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. Богомольця, лікар-інфекціоніст Сергій Крамарєв призводить відразу кілька причин, через які не варто відмовлятися від масок:

  • По-перше, постійно повідомляється про те, що цей вірус мутує. І невідомо, як організм людини, що вже перехворіла, відреагує на мутанта. Якщо проводити аналогію з грипом, то той, хто перехворів одним штамом грипу, може захворіти і від іншого.
  • Друга причина – людина може захворіти, якщо отримає повторну велику дозу вірусу. COVID-19 в такому разі подолає захисний бар’єр.
  • Третя причина – зараз йде сезон грипу, тому ослаблений коронавірусом організм може легко піддатися грипу.

При цьому доктор медичних наук, професор, лікар-вірусолог, завідуюча відділом вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Алла Мироненко зазначає, що в будь-якому випадку, якщо навіть людина захворіє повторно, перебіг хвороби буде більш легким. З медичної точки зору, людина, яка вже перенесли вірус, має захист, але мова йде про людей, організм яких не ослаблений хіміотерапією, імунодефіцитом, операцією з трансплантації органу.

Кількість антитіл в аналізах не відображає справжньої картини імунітету до хвороби

На це звертає увагу Мироненко: “Просто захисна система організму вже навчена і буде спрацьовувати”. А Крамарєв вважає, що ще до кінця не вивчено питання, яка саме кількість антитіл в організмі здатна захистити від COVID-19: “Я бачив аналізи, де цифри антитіл становлять 10-12. Це високий показник, і вони здатні не дати заразитися повторно. Стосовно таких цифр, як 1,5-2, то це низькі показники, і є ризик повторного зараження коронавірусом. Але пройшло ще досить мало часу для того, щоб точно визначити, який саме рівень антитіл може захистити вас від зараження”.

Стосовно терміну збереження в організмі захисного бар’єру, то, за словами Крамарева, достеменно відомо про шість місяців. Хоча Мироненко вважає, що клітинна пам’ять може зберігатися дуже довго.

“Я думаю, що люди, які перехворіли, в будь-якому випадку повинні знаходитися в громадських місцях в масках. Тому що далеко не у кожного є документ про те, що він уже хворів, а у поліцейських свої інструкції. Не варто демонстративно вступати в дискусію з поліцейськими і доводити , що вам нічого не загрожує “, – вважає Мироненко.

Як повідомлялося раніше, в Україні в порівнянні з серединою грудня минулого року щотижневе кількість проведених ПЛР-тестів скоротилася на 36%.

В Україні від COVID-19 померли вже понад 20 тисяч осіб.

Джерело: Народна Правда
загрузка...