COVID-паспорт зможуть отримати тільки ті, хто вакцинувався препаратом Pfizer

COVID-паспорт зможуть отримати тільки ті, хто вакцинувався препаратом Pfizer
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 (так звані COVID-паспорта) дозволено видавати тільки після щеплення схваленими препаратами Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Відповідну заяву він зробив в ході брифінгу.

“Підкреслюю, що міжнародні медико-санітарні правила дозволяють надавати міжнародні свідоцтва про вакцинацію тільки в разі, якщо вакцина дозволена до використання ВООЗ”, – сказав він.

Як відомо, сьогодні такий дозвіл отримали компанії Pfizer/BioNTech. Одночасно з цим вже відомо, що Європейське агентство лікарських засобів (EMA) отримало заявку на рекомендацію щодо дозволення вакцини проти коронавірусу, розробленої компанією AstraZeneca і Оксфордським університетом.

“Висновок про дозвіл на випуск на ринок може бути виданий до 29 січня у час засідання наукового комітету EMA з лікарських засобів для людини (CHMP) за умови, що представлені дані про якість, безпеку та ефективність вакцини досить надійні і повні і що будь-яка додаткова інформація, необхідна для завершення оцінки, буде надаватися негайно”, – розповіли в ЕМА.

Оцінка вакцини проходитиме в прискорені терміни, оскільки EMA вже перевірило деякі дані про препарат.

Напередодні головний санітарний лікар Віктор Ляшко говорив , що в Україні поки тільки розглядають питання введення COVID-паспортів.

Як повідомлялося раніше, в недалекому майбутньому уряди та авіакомпанії можуть почати вимагати від мандрівників пройти імунізацію і довести це за допомогою нової форми цифрової документації (паспортом вакцини)

 

Джерело: Народна Правда