Доплати до пенсій за стаж: як виростуть виплати в 2021 році

Доплати до пенсій за стаж: як виростуть виплати в 2021 році
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Надбавки до пенсій за стаж в Україні в 2021 році будуть підвищені в два етапи – в липні і в грудні. В середньому, за 10 «додаткових років» будуть доплачувати на 16,5 грн більше.

Loading...

Про це свідчить рішення уряду про підвищення прожиткового мінімуму (ПМ) для непрацездатних, яке передбачено в прийнятому бюджеті країни.

Так, розмір надбавки за стаж наднормативний становить до 1% ПМ. У липні вона збільшиться на 8,5 грн, а в грудні ще на 8 грн за рік.

«За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, але не більше ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком. Наявний в особи наднормативний страховий стаж не може бути обмежений», – йдеться в законі.

Наприклад, якщо у жінки є 40 років стажу, на даний момент вона має право на надбавку у розмірі 176,9 грн, з липня – 185,4 грн, а з грудня – 193,4 грн.

Як ми вже розповідали раніше, в 2021 році зміниться підхід до відрахувань до Пенсійного фонду підприємствами з шкідливими умовами праці. До таких відносяться: гірничодобувна галузь, залізнична, чорна металургія, хімічне виробництво. Вони переходять на обов’язкову накопичувальну систему.

А також, з 1 липня 2021 буде введена додаткова виплата для тих пенсіонерів, які досягли віку 75 років. Вони зможуть претендувати на надбавку в 400 грн на місяць.

Джерело: Народна Правда