Ефективність закупленої Україною вакцини від Sinovac становить тільки 60%

Ефективність закупленої Україною вакцини від Sinovac становить тільки 60%
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Індонезія заявляє, що ефективність китайської вакцини від коронавірусу Sinovac становить 65%, одночасно з цим Туреччина повідомляє про 91%. Як відомо, вакцину Sinovac вироблятимуть в Україні – група фармацевтичних компаній «Лекхім».

Про останні показники ефективності повідомляє Вloomberg.

Loading...

Видання підкреслює, що у випробуваннях в Індонезії взяли участь тільки 1620 чоловік. Тоді як в Бразилії, де дана вакцина показала ефективність 78%, на кінцевій стадії випробувань задіяли близько 13 тисяч учасників.

Крім того, минулого місяця Туреччина заявила, що та ж вакцина показала ефективність 91,25% в ході місцевий випробувань. У них взяли участь 3400 людей.

Поки що представник Sinovac відмовився коментувати цифри випробувань в Бразилії, Туреччині та Індонезії, заявивши, що на цьому тижні його бразильський партнер опублікує додаткові дані.

Відзначається, що проблема з даними в деяких місцях вже перешкоджає вирішенню регулюючих органів на застосування вакцини.

У статті зазначено, що спостерігачі були здивовані першим показником ефективності в 78%, оголошеним Інститутом Бутантан. За розкритою інформацією, в ході випробувань заразилися близько 220 учасників: 160 в групі плацебо і майже 60 в групі вакцинованих. При цьому місцевий сайт напередодні повідомив, що “справжній” коефіцієнт ефективності китайської вакцини становить 50-60%. Сайт послався на власні джерела, а Інститут Бутантан назвав інформацію спекуляцією, пообіцявши опублікувати додаткові дані у вівторок.

Професор факультету медицини і громадського здоров’я Університету Флиндерса Микола Петровський заявив, що якби учасників випробування розділили порівну між вакціно- і плацебо-групою, то ефективність препарату повинна була б скласти 62,5%.

Напередодні санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 (так звані COVID-паспорта) дозволено видавати тільки після щеплення схваленими препаратами Всесвітньою організацією охорони здоров’я.  Одночасно з цим вже відомо, що Європейське агентство лікарських засобів (EMA) отримало заявку на рекомендацію до вирішення вакцини проти коронавируса, розробленої компанією AstraZeneca і Оксфордським університетом.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...