У Кабміні знайшли спосіб знизити ціни на газ для українців на 44%

У Кабміні знайшли спосіб знизити ціни на газ для українців на 44%
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Глава Міненерго запропонував з лютого обмежити ціну на газ для “вразливих” споживачів рівнем “хаб мінус” з додаванням граничної націнки постачальників і зафіксувати таку ціну на рік.

Про це він повідомляє у себе в Facebook.

Loading...

На його думку, це дозволить знизити вартість газу для населення майже в півтора рази.

“За нашими розрахунками мова йде про рівень ціни 5356 грн (за 1000 куб. М), тобто на 44% менше, ніж середньозважена ціна в січні. Якщо нічого не робити, то потрібно очікувати, що ціна в лютому збільшиться ще приблизно на 15 % “, – коментує він.

За його словами, держкомпанія Украздобича буде продавати постачальникам для “вразливих” споживачів газ за ціною “хаб мінус”, ціна буде переглядатися раз на рік на підставі котирувань на біржі в листопаді.

“Постачальники зможуть конкурувати, пропонуючи меншу націнку до цієї ціни. Споживачі зможуть так само вільно вибирати собі постачальника, при цьому, якщо вони не є” уразливими “споживачами, то вони зможуть вибирати і контракти не з фіксованою на рік ціною, а будь-які інші контракти “, – додав Вітренко.

Зараз пропозиція Міненерго знаходиться на стадії обговорення.

Оскільки це питання активно обговорюється у суспільстві, мушу внести ясність щодо позиції Міністерства енергетики щодо…

Опубликовано Юрій Вітренко – Yuriy Vitrenko Понедельник, 11 января 2021 г.

Як повідомлялося раніше, українці в лютому отримають нові платіжки за електроенергію за новими тарифами, в середньому сума збільшиться на 78 гривень. Раніше Кабінет міністрів скасував пільговий тариф 90 коп. / КВт⋅ч на перші 100 кВт⋅ч для побутових споживачів з 1 січня 2021 року – все кіловати, починаючи з першого використаного, будуть коштувати по 1,68 гривні. 

Нагадаємо, 11 січня по всій країні спалахнули акції протесту проти підвищення комунальних тарифів.

 

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...