Україна може ввести COVID-паспорта: що це означає

Україна може ввести COVID-паспорта: що це означає
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні поки тільки розглядають питання введення COVID-паспортів. Як повідомлялося раніше, в недалекому  майбутньому уряди та авіакомпанії можуть почати вимагати від мандрівників пройти імунізацію і довести це за допомогою нової форми цифрової документації (паспортом вакцини)

Про це в ході брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Loading...

Він зазначив, що під час пандемії країни, в тому числі і Україна, встановили додаткові вимоги при перетині держкордону іноземцями – мандрівник повинен мати поліс страхування, який покриє лікування від коронавірусу на території України, а також мати негативний ПЛР-тест.

“Після появи вакцини від коронавірусу деякі країни скористалися можливістю і замінюють поліси страхування і ПЛР-тести на міжнародні свідоцтва про проведення вакцинації. Україна це питання поки розглядає”, – підкреслює Ляшко.

Головний санітарний лікар каже, що Україна буде більш детально розглядати це питання, коли отримає інформацію про те, чи дійсно вакцинація зупиняє поширення коронавірусу.

Як відомо, деякі країни вже давно просять перед приїздом зробити щеплення від якогось інфекційного захворювання. Наприклад, Танзанія і Домініканська республіка рекомендують зробити щеплення від жовтої лихоманки. Чи буде вакцина від коронавірусу обов’язковою поки невідомо. Ляшко зазначив, що імунний паспорт – це зовсім інша справа, і ВООЗ раніше застерігав від його запровадження.

“Сьогодні питання впровадження імунних паспортів не стоїть, а питання видання міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації, чітко врегульовано міжнародними медико-санітарними правилами”, – заявив він.

Нагадаємо, раніше Ляшко говорив , що свідоцтва про вакцинації будуть видаватися тільки в тому випадку, коли буде використовуватися схвалена ВООЗ вакцина. Одночасно з цим відбудеться це в тому випадків, якщо COVID-паспорта введуть в Україні.

Лікарі відповіли на найпоширеніші питання, що стосуються теми коронавируса: «Чи потрібно носити маску, якщо ти перехворів COVID-19?», «Чи можна підхопити SARS-CoV-2 повторно?», «Чи гарантують антитіла повний захист?».

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...