Як змінити постачальника газу: покрокова інструкція для споживачів

Як змінити постачальника газу: покрокова інструкція для споживачів
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

З 1 січня в Україні зросли тарифи на газ , що призвело до масових акцій протесту у всіх великих містах. Поки влада країни шукає рішення для зниження тарифів, побутовим споживачам пропонують самостійно вибирати постачальника з найбільш вигідним тарифом.

Loading...

Пропонуємо вам покрокову інструкцію зі зміни газопостачальної компанії.

Як змінити постачальника газу

1 серпня 2020 на Україні почав працювати відкритий газовий ринок. Приватні споживачі, в тому числі жителі багатоквартирних і приватних будинків, отримали можливість вибирати компанію-постачальника газу з найоптимальнішими умовами і тарифами.

Порядок зміни постачальника послуг онлайн складається з декількох етапів:

  • Необхідно обрати газопостачальну компанію, їх більше 50 по Україні (перелік постачальників з актуальними цінами представлений на порталі “Газотека”).
  • Перевірити наявність у постачальника ліцензії на сайті НКРЕКУ.
  • Подати заяву про приєднання встановленого зразка (безпосередньо на сайті компанії, або відправити скан-копію/фото заяви на email компанії).
  • Для зміни постачальника також необхідно знати ЕIC-код. Це 16-значний код енергетичної ідентифікації, який присвоюється кожному споживачу. Його можна знайти в квитанції за газ.
  • До заяви прикріпити документи (копії паспорта, ІПН, документ на право власності житла, остання квитанція за газ). Перелік необхідних документів визначає сам постачальник.
  • У період 4-21 день новий постачальник повинен повідомити споживача про підключення, його умови і тарифи.
  • Також подати заяву можливо в центрах обслуговування клієнтів газопостачальних компаній.

Як відбувається перехід до нового постачальника

Зміна постачальника послуг відбувається автоматично, газопостачання не відключається.

Відмовлятися від підключення минулого постачальника не потрібно. Договір з ним також розривається автоматично з моменту реєстрації споживача в реєстрі нового постачальника.

Попередній постачальник протягом 6 тижнів повинен виставити споживачу остаточний рахунок, який необхідно сплатити протягом 10 днів після отримання.

Нагадаємо, споживач може змінити тільки газопостачальну компанію. Транспортуванням газу в кожному регіоні займається оператор газорозподільної системи – облгаз, якого не можна поміняти, також він встановлює і тариф на газорозподіл.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні за 2020 рік ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли в середньому на 13,6%. Найбільше серед комунальних тарифів подорожчав газ – на 56,3%.

А також, українці в лютому отримають нові платіжки за електроенергію за новими тарифами, в середньому сума збільшиться на 78 гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...