Локдаун можуть продовжити: експерт назвав причину

Локдаун можуть продовжити: експерт назвав причину
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Локдаун в Україні треба було оголошувати на три, а не на два тижні – саме таке обмеження дало б позитивні результати в боротьбі з COVID-19.

Таку заяву в коментарі “Сегодня” зробив глава Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.

На його думку, з епідеміологічної точки зору, будь-який карантин з таким інкубаційним періодом, як у коронавірусної інфекції, ефективний тільки при двох інкубаційних періодах – 20 днів:

“Тобто, про ефективність локдауна можна говорити через три тижні. Уряд запропонував двотижневий карантин, хоча усі заявляли ще в листопаді і грудні, що цього недостатньо. Мінімальний термін повинен бути як мінімум три тижні”.

Рубан також говорить, що про варіант продовження локдауна можна буде говорити тільки наступного тижня, коли буде видно показники зростання захворюваності:

“Зростання захворюваності буде, однозначно, але не різке, а повільне. Завдяки локдауну в організованих трудових колективах зараз знижена соціальна активність. Якби не було локдауна, у нас зараз спостерігався б різкий підйом захворюваності і замість 5-6 тисяч інфікованих ми б реєстрував по 10-12 тисяч за добу”.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов раніше повідомив, що Україна, укладаючи договір про постачання китайської вакцини від коронавірусу компанії Sinovac, заклала вимогу до її ефективності на рівні не менше 70%. При цьому, якщо ефективність буде меншою, компанія-виробник компенсує витрачені на закупівлю кошти.

Вакцина від коронавірусної інфекції COVID-19 компанії AstraZeneca і Оксфордського університету стала лідером за кількістю замовлень в світі з показником в майже 3 млрд доз.

 

Джерело: Народна Правда