Старий Новий рік 2021: оригінальні посівалки та засівалки

Посівалки або засівалки – це обрядові пісні та вітальні віршики

Старий Новий рік 2021: оригінальні посівалки та засівалки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У ніч 13 на 14 січня українці святкують Старий Новий рік, на ранок настає час для веселого обряду, який сягає корінням у глибоку давнину – посівання (засівання).

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Традиційно посівали лише хлопці та чоловіки, адже якщо 14 січня першою поріг дому переступить дівчина – це недобрий знак. Проте зараз засівають і хлопчики, і дівчатка.

Засівальники обходять будинки родичів, хресних батьків, знайомих та сусідів, де розсипають по кімнаті зерно й бажають господарям щастя, здоров’я, достатку та хорошого врожаю у новому році. У відповідь на це господарі обдаровують засівальників частуваннями, гостинцями і грошима.

Оригінальні українські засівалки для дорослих

Сієм, сієм, посіваєм, щастя-долі вам бажаєм! У щасливій вашій хаті, щоб ви всі були багаті, Щоб лежали на столі паляниці немалі, Щоб були у вас ковбаси, молоко і сало, й м’ясо, І млинці, і пиріжки, і пухнасті пампушки. Щоб були ви в цій оселі і щасливі, і веселі! З старим Новим роком вас!

***

Сію-засіваю я на ламінат, Щоб цвіли ви гарно, як весняний сад! Сію-засіваю Ваші хідники, Хай будуть здорові жінка і дітки. Сію-засіваю я на ковролін Щоби не відчули ви поганих змін.

***

Зі Старим Новим роком я вітаю! Більше грошей вам бажаю, Пити тільки коньячок, Цілувати – жіночок! Добре всім повеселитись, Під ялинку не звалитись!

***

Сію, сію, засіваю, Вашу хату не минаю, З Новим роком йду до хати, Щось вам маю віншувати: Щоби діти всі здорові, Їсти кашу всі готові, Щоб вам була з них потіха, А нам грошей хоч півміха!

***

Щоб євро сховалось в коморі, щоб сало рохкало у дворі. У дворі стояв Феррарі, в гаражі – Лексус, ще й парі. В хаті – з мармуру камін, і басейн, хоча б один! І гідромасажер з джакузі, і щоб Хеннесі бовталося в пузі, і щастя вам не лізло боком… Словом, всіх вас з Новим роком!

***

Нас послав Святий Василь засівати в заметіль, й особливий дав наказ, щоб засіяли і в вас! Ще й навчив казати так: На кохання сієм мак, сієм жито на добро, а для сміху ось пшоно, на здоров’я вам овес, щоб був кріпкий рід увесь. А від заздрісних осіб сієм вам пшеницю-хліб! Сієм, сієм,засіваєм, з Новим Роком вас вітаєм!

До слова, поняття “Старий Новий рік” з’явилося в 1918 році в зв’язку з переходом з юліанського календаря на григоріанський. Різниця між календарями становить 13 діб, тому 1 січня по старому стилю відповідає 14 січня за новим.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...