Індекс Біг-Мака: курс долара в Україні повинен бути на рівні 11 гривень

Індекс Біг-Мака: курс долара в Україні повинен бути на рівні 11 гривень
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Оновлений Індекс Біг-Мака свідчить про те, що долар в Україні має коштувати 11 гривень.

Як відомо, Big Mac index був розроблений виданням The Economist у 1986 році. Методологія розрахунку індексу базується на теорії паритету купівельної спроможності, по якій валютний курс повинен зрівнювати вартість кошика товарів (в даному випадку бургера) в різних країнах.

Loading...

Згідно з новим рейтингом The Economist за січень 2021 року гривня піднялася на 5 місце з кінця в списку найбільш недооцінених валют світу. Згідно з даними видання, Біг-Мак в Україні коштує 62 гривні, в той час як в США – 5,66 доларів (більше 158 гривень). Таким чином, курс української валюти недооцінений на 61,1% в порівнянні з фактичним обмінним курсом 28,14 грн / долар, а курс за купівельною спроможністю повинен бути на рівні 10,95 грн / долар.

Крім української гривні, найбільш недооціненими валютами світу в січні 2021 року вважають грошові одиниці ПАР, Туреччини, Росії та Лівану, а переоціненими валютами є швейцарський франк, шведська крона і норвезька крона. У Швейцарії Біг-Мак коштує на 28,8% дорожче, ніж в США.

Індекс Біг-Мака: курс долара в Україні повинен бути на рівні 11 гривень

Раніше Державна служба статистики України оприлюднила дані про споживчі ціни на товари і послуги в грудні 2020 року в порівнянні з груднем 2010 року. Наприклад, комуналка в країні подорожчала більше ніж в 6 разів .

Також повідомлялося, що ціни на хліб, борошно та кондитерські вироби в 2021 році виростуть на 15-25%.

Державна служба статистики також повідомляла, що заборгованість українців за комуналку досягла рівня в 66,1 млрд грн. При цьому тільки за один місяць борги збільшилися на 18,6%.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...