Пенсії в Україні виростуть на 850 гривень: кому і коли збільшать виплати

Пенсії в Україні виростуть на 850 гривень: кому і коли збільшать виплати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Мінімальна пенсія в Україні зросте з 1 липня 2021 року – з 1 769 до 1 854 гривень.

Таке підвищення закладено в бюджеті на 2021 рік, пише “Обозреватель”.

Loading...

При цьому максимальну виплату (яку збільшать до 18 540 гривень) отримують ті українці, які при наявності 35 років стажу отримували зарплату приблизно в 5 разів вище за середню. Відповідно до закону, максимальна пенсія не може бути вище 10 мінімальних.

Щоб отримати високу виплату, потрібно:

  • працювати офіційно не менше 35 років. За кожен відпрацьований рік дають приблизно 1% від розрахункового заробітку (він нижче фактичної зарплати);
  • отримувати “білу” зарплату.

Одночасно з цим мінімальна пенсія прив’язана до прожиткового мінімуму для непрацездатних. У липні відбудеться індексація. Крім того, в Україні в квітні автоматично перерахують виплати всім, хто досяг пенсійного віку і продовжив працювати. Через підвищення стажу також збільшиться і розмір пенсії. При середній зарплаті і 35 роках стажу, після перерахунку можна отримувати на 200 гривень більше. Якщо ж зарплата була в три рази вище середньої, розмір надбавки становитиме близько 600 грн.

Як повідомлялося раніше, економісти кажуть, що в I кварталі 2021 року інфляція буде високою, що обов’язково позначиться на цінах на товари і послуги.

Напередодні Державна служба статистики України оприлюднила дані про споживчі ціни на товари і послуги в грудні 2020 року в порівнянні з груднем 2010 року. Наприклад, комуналка в країні подорожчала більше ніж в 6 разів .

Також повідомлялося, що ціни на хліб, борошно та кондитерські вироби в 2021 році виростуть на 15-25%.

Державна служба статистики також повідомляла, що заборгованість українців за комуналку досягла рівня в 66,1 млрд грн. При цьому тільки за один місяць борги збільшилися на 18,6%.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...