Перехід на обслуговування українською мовою: кого і як покарають за порушення

Перехід на обслуговування українською мовою: кого і як покарають за порушення
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В Україні з 16 січня набуває чинності нормативний акт, згідно з яким сфера обслуговування повністю переходить на українську мову. За порушення закону будуть накладатися штрафні санкції.

Loading...

Так, Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” був прийнятий 25 квітня, а з 16 січня 2021-го набирає сили стаття 30, яка і зобов’язує перейти на державний сферу обслуговування.

Починаючи із зазначеної дати, звернення українською мовою до споживачів має бути у всіх сферах обслуговування.

Це стосується підприємств і установ всіх форм власності, приватних підприємців (ФОП), суб’єктів господарювання, які обслуговують споживачів, в тому числі і інтернет-магазинів.

Українська мова стане обов’язковою і для освітніх послуг, медобслуговування, надання соціальних, юридичних, транспортних та інших послуг.

Державна мова буде обов’язковий для цінників, інструкцій, технічних характеристик, маркування, квитків, меню та іншої документації. При цьому інформація може дублюватися на інших мовах (але її обсяг не повинен перевищувати обсягу української).

Якщо ви зіткнулися з порушенням закону, то на порушника можна поскаржитися: менеджеру або керівнику. Також можна написати листа на ім’я Уповноваженого із захисту державної мови. У разі, якщо вина порушника буде доведена, його чекає попередження.

У разі повторного порушення протягом року складається протокол і накладається штраф у розмірі 300-400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100-6800 грн).

Як ми вже розповідали раніше, в Україні з 14 січня почали штрафувати власників бізнесу за відсутність масок у відвідувачів – набув чинності відповідний закон.

Крім того, народних депутатів, які в минулому році пропустили понад 30% голосування, оштрафували на мільйони гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...