Рішення Кабміну щодо цін на газ схвилювало МВФ: чим це загрожує

Рішення Кабміну щодо цін на газ схвилювало МВФ: чим це загрожує
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Рішення Кабінету міністрів про держрегулювання граничної ціни на газ викликало занепокоєння у МВФ, що може поставити під загрозу подальшу співпрацю.

Loading...

Відповідну заяву зробив глава Мінфіну Сергій Марченко, передає Радіо НВ.

“Про те, що таке рішення можливе, наші партнери знають. У них є відповідна реакція. Вони стурбовані, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов’язання. Зараз питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. цим займається активно в.о. міністра енергетики. Вчора у нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації, тобто це перманентний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили що щось дуже погане поки немає [підстав]”, – стверджує чиновник.

За словами Марченка, представників МВФ намагаються переконати, що неприйняття рішення щодо зниження цін може мати негативні наслідки для економіки країни в цілому.

“Тобто тут питання, наскільки ми аргументовано цю позицію будемо доводити”, – сказав Марченко.

Відзначимо, на сьогоднішній день, остаточного рішення щодо зниження цін поки немає, проте це може бути зроблено найближчим часом.

Як ми вже розповідали раніше, «Нафтогаз України» готовий в рамках тарифного плану «Місячний» забезпечити природним газом побутових споживачів за регульованою ціною – 6,99 грн за куб. м до завершення карантину або опалювального сезону.

А в Міненерго запропонували з лютого обмежити ціну на газ для «вразливих» споживачів рівнем «хаб мінус» з додаванням граничної націнки постачальників і зафіксувати таку ціну на рік.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...