У Раді проголосували за скорочення кількості нардепів до 300: що тепер буде

У Раді проголосували за скорочення кількості нардепів до 300: що тепер буде
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Комітет Верховної Ради з питань правової політики проголосував за підтримку законопроекту щодо  скорочення кількості народних депутатів у складі Верховної Ради до 300 (зараз їх 450).

Відповідне рішення підтримали 17 з 22 народних депутатів – членів комітету.

Таким чином, якщо Верховна Рада проголосує за закон, президент його підпише, і документ не скасують через Конституційний суд, чисельність нардепів можуть змінити вже з наступного скликання.

Нагадаємо, питання скорочення чисельності народних депутатів було винесено на загальнонаціональне опитування, яке пройшло 25 жовтня 2020 року. Тоді в Офісі президента пояснювали, навіщо хочуть зменшити кількість народних обранців. У прес-службі нагадували, що в серпні 2019 року Володимир Зеленський ініціював законопроект про внесення змін до Конституції, який в тому числі пропонував зменшити кількість народних депутатів до 300. Цей законопроект вже попередньо схвалений Верховною Радою і проаналізовано Конституційним Судом – ініціатива відповідає вимогам основного закону.

У Зеленського підкреслювали , що в Україні відбулася децентралізація і звична кількість народних депутатів України стала занадто великою, що “породжує спокусу для численних гравців з об’ємним лобістським ресурсом дарувати місця в списках своїх партій як винагороду за багаторічне попутництво”.

 

Джерело: Народна Правда