В Україні подорожчають хліб, овочі, фрукти і газ: прогноз

В Україні подорожчають хліб, овочі, фрукти і газ: прогноз
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Економісти кажуть, що в I кварталі 2021 року інфляція буде високою, що обов’язково позначиться на цінах на товари і послуги.

Loading...

Про те, що найбільше подорожчає в найближчі три місяці, говориться в матеріалі “Сегодня”.

Видання нагадує, що зростання цін, який почався у вересні (0,5%) після літньої дефляції, прискорився вдвічі в жовтні (1%), збільшив темпи в листопаді (1,3%) і трохи знизився в грудні (0,9% ). У підсумку за квартал вийшла інфляція 3,2%, а за рік – 5%. Це співпало з розрахунками Національного банку і виявилося менше розрахунків Мінекономіки, що обіцяв інфляцію 5,9%. В результаті за підсумками трьох кварталів курячі яйця, молоко, м’ясо, природний газ були дешевше, ніж у вересні 2019 року, а за рік виявилися дорожчими. Особливо різко подорожчав газ. Також майже не залишилося продуктів, товарів і послуг, які за підсумками року стали коштувати менше, ніж 12 місяців тому.

Зараз експерти також прогнозують в I кварталі помітну інфляцію. Наприклад, член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин каже, що ціни виростуть в середньому на 3%, але зростання по місяцях очікується нерівномірним:

“У січні дадуть основну інфляцію тільки подорожчав природний газ і опалення, це 0,5-0,8%. У лютому, коли закінчиться локдаун, і на ринок повернеться сектор громадського харчування, а люди отримають підвищені січневі зарплати, ціни виростуть за рахунок збільшення попиту. Якщо владі України вдасться знизити в лютому ціну на газ, це сповільнить інфляцію. Але за місяць буде від 1 до 1,5%. у березні ціни підвищаться на 0,8-1% “.

Експерт також уточнив, що продукти, на які ціни і так вже піднялися найбільше, не повинні подорожчати: яйця, цукор, соняшникова олія. Чи залишиться стабільною вартість м’яса, але з іншої причини – через низький купівельного попиту.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко нагадав про сезонне підвищення цін на овочі та фрукти. Перш за все це яблука, ціна яких не очікується нижче 20 грн / кг. Продовжиться підвищення ціни на хліб на рівень інфляції:

“Прогнозувати інфляцію на весь квартал складно через незрозумілу ситуацію з цінами на газ і з тим, яким буде продовження карантину. Але в цілому вона складе не більше 2% за три місяці – січень, лютий і березень”.

Раніше Державна служба статистики України оприлюднила дані про споживчі ціни на товари і послуги в грудні 2020 року в порівнянні з груднем 2010 року. Наприклад, комуналка в країні подорожчала більше ніж в 6 разів .

Також повідомлялося, що ціни на хліб, борошно та кондитерські вироби в 2021 році виростуть на 15-25%.

Державна служба статистики також повідомляла, що заборгованість українців за комуналку досягла рівня в 66,1 млрд грн. При цьому тільки за один місяць борги збільшилися на 18,6%.

“Нафтогаз України” готовий в рамках тарифного плану «Місячний» забезпечити природним газом побутових споживачів за регульованою ціною – 6,99 грн за куб. м до завершення карантину або опалювального сезону.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...