Імунітет, який виробляється організмом після перенесеного COVID-19 , захищає людину від повторного зараження так само ефективно, як і вакцина.
Про це пише The Guardian, посилаючись на дослідження організації охорони здоров’я Англії.
Радник організації професор Сьюзан Хопкінс стверджує, що імунітет дає ефект майже як у вакцини Pfizer і набагато кращий ефект, ніж у вакцини AstraZeneca.
Після одужання від коронавірусу імунітет дає 83% захист протягом 20 тижнів. Дослідники також відзначають, від повторного зараження коронавірусом із симптомами імунітет захищає в 94% випадків. При цьому ймовірність захворіти на COVID-19 безсимптомно вище – імунітет працює в 75% випадків.
Нагадаємо, раніше вчені заявляли, що під час клінічних випробувань вакцина Pfizer показала ефективність в 95% випадків, а AstraZeneca – в 65%.
Відзначимо, всі учасники тестів були віком від 35 до 54 років, тобто дослідження не дозволяє зробити висновки про рівень імунітету у літніх людей, які перехворіли на COVID-19. Залишається відкритим питання про повторне зараження новими штамами коронавірусу.
На південному сході Кенії вчені виявили 16 нових штамів коронавірусу SARS-CoV-2 – вони мають унікальний характер, в інших частинах світу їх не було.
Раніше член Американської академії мікробіології Антоніо Кассон попереджав, що відстрочка прийому другої дози вакцини від коронавірусу підвищує ризик захворіти на COVID-19, адже ефективність препарату в такому випадку швидко падає.
У Польщі видаватимуть так звані COVID-паспорта – спеціальний документ у вигляді QR-коду людям, які вакцинувалися проти коронавірусу.