Вчені порівняли імунітет до COVID-19 після хвороби і вакцини: результати тішать

Вчені порівняли імунітет до COVID-19 після хвороби і вакцини: результати тішать
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Імунітет, який виробляється організмом після перенесеного COVID-19 , захищає людину від повторного зараження так само ефективно, як і вакцина.

Про це пише The Guardian, посилаючись на дослідження організації охорони здоров’я Англії.

Loading...

Радник організації професор Сьюзан Хопкінс стверджує, що імунітет дає ефект майже як у вакцини Pfizer і набагато кращий ефект, ніж у вакцини AstraZeneca.

Після одужання від коронавірусу імунітет дає 83% захист протягом 20 тижнів. Дослідники також відзначають, від повторного зараження коронавірусом із симптомами імунітет захищає в 94% випадків. При цьому ймовірність захворіти на COVID-19 безсимптомно вище – імунітет працює в 75% випадків.

Нагадаємо, раніше вчені заявляли, що під час клінічних випробувань вакцина Pfizer показала ефективність в 95% випадків, а AstraZeneca – в 65%.

Відзначимо, всі учасники тестів були віком від 35 до 54 років, тобто дослідження не дозволяє зробити висновки про рівень імунітету у літніх людей, які перехворіли на COVID-19. Залишається відкритим питання про повторне зараження новими штамами коронавірусу.

На південному сході Кенії вчені виявили 16 нових штамів коронавірусу SARS-CoV-2 – вони мають унікальний характер, в інших частинах світу їх не було.

Раніше член Американської академії мікробіології Антоніо Кассон попереджав, що відстрочка прийому другої дози вакцини від коронавірусу підвищує ризик захворіти на COVID-19, адже ефективність препарату в такому випадку швидко падає.

У Польщі видаватимуть так звані COVID-паспорта – спеціальний документ у вигляді QR-коду людям, які вакцинувалися проти коронавірусу.

 

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...