Вчені пояснили, чому не можна робити тільки одне щеплення від COVID-19

Вчені пояснили, чому не можна робити тільки одне щеплення від COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Відстрочка прийому другої дози вакцини проти коронавірусу підвищує ризик захворіти на COVID-19, адже ефективність препарату в такому випадку швидко падає.

Таку заяву зробив член Американської академії мікробіології Антоніо Кассон, передає la Repubblica.

Loading...

Вчений говорить, що після першої дози імунітет зникає швидко, якщо друга доза не буде зроблена вчасно. Наприклад, за його словами, ефективність вакцини Pfizer після першої дози знаходиться в діапазоні від 29,5 до 62,4%. Тільки після 14 днів і застосування другої дози ефективність препарату перевищує 90%.

Кассон також говорить, що імунітет, отриманий при подоланні хвороби, зазвичай вище, ніж імунітет, отриманий при вакцинації. І якщо збільшити інтервал вакцинації, то з’явиться великий сегмент вакцинованого, але не імунізованого населення, схильного до інфекції. І замість того, щоб збільшувати кількість вакцинованих, буде лише величезна трата часу і грошей на вакцинацію.

“Люди були проінформовані про те, що ефективність вакцини з двома дозами, розділеними на 21 або 28 днів, в залежності від вакцини, становить 90% або більше. Якщо друга доза відкладається, було б справедливо проінформувати людину, яка отримує вакцину, про те, що у неї висока ймовірність того, що вона не буде захищена від інфекції і хвороби протягом наступних 120 днів, а також є ймовірність втратити частково або повністю ефект від першої дози”, – підкреслив учений.

Як повідомлялося раніше, на південному сході Кенії вчені виявили 16 нових штамів коронавірусу SARS-CoV-2 – вони мають унікальний характер, в інших частинах світу їх не було.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив , чому Україна закупила китайську вакцину проти коронавірусу від компанії Sinovac, хоча напередодні в Бразильському Інституті Бутантан заявили, що загальна ефективність цієї вакцини виявилася близько 50,4%.

Джерело: Народна Правда
загрузка...