Вчені виявили два ефективних препарати від COVID-19

Вчені виявили два ефективних препарати від COVID-19
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Препарати тоцілізумаб і сарілумаб виявилися ефективними в лікуванні пацієнтів з COVID-19 у важкій формі.

Loading...

Про це свідчать результати міжнародного клінічного дослідження Remap-Cap, передає The Guardian.

У дослідженні взяли участь більше 3,9 тисяч пацієнтів з коронавірусом в 15 країнах по всьому світу.

Результати дослідження 792 пацієнтів з шести країн показують, що тоцілізумаб і сарілумаб знижують ризик смерті при COVID.

Під час дослідження вчені спостерігали за дорослими пацієнтами з коронавірусом у відділеннях інтенсивної терапії. Протягом доби з цього моменту їм вводили тоцілізумаб і сарілумаб. Потім спостереження за прогресом пацієнтів велося як мінімум 21 день.

У той час як госпітальна летальність склала 35,8% (142/397) для пацієнтів, які отримували стандартну допомогу, для тоцілізумабу вона склала 28,0% (98/350) і 22,2% (10/45) для сарілумабу.

При цьому об’єднання результатів для двох препаратів дало лікарняну летальність 27,3% (108/395) – зниження абсолютного ризику смерті на 8,5% або відносне зниження на 24% – в порівнянні з групою, яка отримувала стандартну допомогу.

Також пацієнти, які отримували зазначені препарати, видужували швидше, залишаючи інтенсивну терапію приблизно на сім-десять днів раніше, ніж ті, хто отримував стандартну допомогу.

Так, Національна служба охорони здоров’я США вже оголосила про старт використання тоцілізумабу для лікування пацієнтів з COVID-19.

Як ми вже розповідали раніше, карантинні обмеження в Україні будуть зберігатися протягом всього 2021 року, навіть після завершення локдауна, який введений на строк з 8 по 24 січня.

Також, Україна може отримати вакцину від COVID-19, яка вимагає зберігання від -20 до -80 градусів за Цельсієм уже в лютому 2021 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...