Втратите гроші: чому економісти проти введення в Україні накопичувальної пенсійної системи

Втратите гроші: чому економісти проти введення в Україні накопичувальної пенсійної системи
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що в Україні зараз не можна вводити накопичувальну пенсійну систему – економіка вкрай слабка і реформа призведе до знецінення пенсійних накопичень громадян.

Відповідну заяву він зробив в ефірі “Україна 24”.

Loading...

“Коли ми говоримо про накопичувальну систему, то ми повинні розуміти, що гроші повинні бути не тільки збережені, а й примножені. На сьогоднішній момент сила української економіки є настільки слабкою, що гарантувати в цій ситуації збереження грошей на будь-яких рахунках, а особливо недержавних, буде надзвичайно важко”, – говорить експерт.

Він нагадав українцям, з якою швидкістю українська валюта знецінилася:

“Уявіть собі, що ви вклали умовну гривню в 1996 році в накопичувальну систему. Тоді за один долар давали 1,67 грн. Зараз за 1 долар дають 28 грн. Ви уявляєте, яким повинен бути актив, щоб за цей період не знецінити ваші рахунки? Так що, власне, найбільша проблема на сьогоднішній момент – це стабільність і сила економіки”.

Пендзин ще раз зазначив, що оскільки в слабких економіках накопичувальні системи не працюють, введення її в Україні, не на часі:

“Є досвід накопичувальної системи, яка відбувалася в інших країнах, зокрема у наших сусідів, де такі ж слабкі економіки. Вони закінчувалися недобре і в результаті люди реально втрачали гроші, а їх кошти з накопичувальних рахунків просто були списані в єдиний пенсійний фонд”.

Як повідомлялося раніше, мінімальна пенсія в Україні зросте з 1 липня 2021 року – з 1 769 до 1 854 гривень.

Відзначимо, економісти кажуть, що в I кварталі 2021 року інфляція буде високою, що обов’язково позначиться на цінах на товари і послуги.

Напередодні Державна служба статистики України оприлюднила дані про споживчі ціни на товари і послуги в грудні 2020 року в порівнянні з груднем 2010 року. Наприклад, комуналка в країні подорожчала більше ніж в 6 разів .

Також повідомлялося, що ціни на хліб, борошно та кондитерські вироби в 2021 році виростуть на 15-25%.

Державна служба статистики також повідомляла, що заборгованість українців за комуналку досягла рівня в 66,1 млрд грн. При цьому тільки за один місяць борги збільшилися на 18,6%.

 

 

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...