Чому кількість нардепів у Раді вирішили скоротити до 300 осіб: з’явилася відповідь

Чому кількість нардепів у Раді вирішили скоротити до 300 осіб: з’явилася відповідь
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Стало відомо, чому скоротити кількість депутатів Верховної Ради вирішили до 300 осіб.

Loading...

Подробиці озвучила заступник голови парламентського комітету з питань правової політики, народний депутат з “Слуги народу” Ольга Совгиря, передає “Україна 24”.

“Є всім фахівцям відома так звана “формула Шугерта”, відповідно до якої кількість депутатів в парламенті має дорівнювати кубічному кореню кількості громадян певної держави. Якщо ми порахуємо кількість громадян в Україні і спробуємо застосувати цю формулу, ми виходимо саме на таке число. Підраховано з урахуванням середньої кількості – 300 депутатів, на думку президента, який є суб’єктом законодавчої ініціативи, це оптимальна кількість депутатів, яка повинна бути в парламенті”, – розповіла Совгиря.

Раніше, на засіданні комітету з питань правової політики відповідний законопроект був підтриманий.

“Зараз йде мова, щоб його остаточно прийняв парламент, для цього потрібно 300 голосів. Думаю, що на це питання остаточно можна буде відповісти після того, як будуть проведені консультації з усіма фракціями і групами. До сесійної зали він повинен потрапити на останньому пленарному тижні у січні”, – резюмувала політик.

Також нагадаємо, в 2021 році утримання одного народного депутата Верховної Ради обійдеться українцям в суму понад 344 тисячі гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...