День святого Сильвестра або Куряче свято: що потрібно робити в цей день

У народі святого Сілівестра вважали покровителем курей та інших домашніх птахів.

День святого Сильвестра або Куряче свято: що потрібно робити в цей день
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Папа римський Сильвестр I жив в 4 столітті і прославився створеним дивом. Згідно з легендою , він зловив морського змія Левіафана і запобіг тим самим кінцю світу.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

15 січня люди відзначали день Кура і Курки, або Куряче свято. У цей день було прийнято чистити курники. Існувало повір’я, що в цей день семирічний чорний півень відкладає яйце, а влітку з нього народиться змій Василіск.

Щоб захистити курник від нечистої сили, в ньому вішали чорний камінь з діркою – «курячий бог». Крім того, бабусі обкурювали курники смолою і оманом, щоб захистити домашню птицю від курячої сліпоти і відігнати злих духів – лихоманок. Дітям в цей день діставалися нові іграшки – півники з глини.

На Сильвестра ворожили на цибулинах. Чистили 12 штук (при цьому намагаючись не заплакати), клали на кожну дрібку солі і до ранку залишали на печі. Яка за рахунком цибулина виявиться мокрішою – такий місяць і буде дощовим.

Були і більш прості прикмети на погоду. Вночі дивилися на місяць: якщо обидва роги гострі і яскраві – до вітру; якщо обидва роги круті – до морозу; пологі роги віщували негода. Заметіль обіцяли і сороки, якщо літали поблизу житла.

Втім, морози в цей час нікого не дивували. Люди говорили: «У цей день не тільки на землі студено-морозно, а й під землею. Виганяє Мороз лихих сестер з хворобами з-під землі».

На Сильвестра вважалося корисним прочитати замовляння від хвороби; говорили, що в цей день воно має особливу силу.

Нагадаємо, 14 січня традиційно відзначають Старий Новий рік за православним календарем – Обрізання Господнє, День пам’яті святителя Василія Великого.

Джерело: Народна Правда
загрузка...