Названі фактори, які можуть знизити ефективність вакцини проти COVID-19

Названі фактори, які можуть знизити ефективність вакцини проти COVID-19
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Названо причини, які можуть знизити ефективність вакцини проти COVID-19. Так, фахівці вважають, що депресія, стрес і самотність послаблюють імунну систему організму.

Loading...

Про це пише британське видання Daily Mail, посилаючись на дослідження Університету штату Огайо.

За словами Аннелиз Медісон, докторанта клінічної психології і автора дослідження, емоційні стреси можуть впливати на імунну систему людини, знижуючи її здатність запобігати інфекції.

“Наше нове дослідження проливає світло на ефективність вакцини і на те, як поведінка, пов’язана зі здоров’ям, і фактори емоційного стресу можуть змінити здатність організму до розвитку імунної відповіді. Проблема в тому, що пандемія сама по собі може посилити ці фактори ризику”, – зазначила Медісон.

Депресія, стрес і самотність можуть збільшити час, необхідний для розвитку імунітету, а також скоротити його тривалість.

Вчені припустили, що прості заходи можуть допомогти підвищити ефективність вакцини для людей, схильних до негативних факторів.

Одна із стратегій – це енергійні вправи і хороший нічний сон за 24 години до вакцинації.

Це може допомогти імунній системі працювати з максимальною продуктивністю, забезпечуючи швидку і кращу імунну відповідь.

Як ми вже розповідали раніше, носити маски та дотримуватися дистанції українцям доведеться до кінця року, хоча вже в лютому-березні прогнозується полегшення ситуації з COVID-19.

Також стало відомо, українці, яким зроблять щеплення від COVID-19, зможуть отримати так звані COVID-паспорти – документи, що підтверджують вакцинацію.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...