Неефективна: лікар розвіяв головний фейк про китайську вакцину Sinovac

Неефективна: лікар розвіяв головний фейк про китайську вакцину Sinovac
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Говорити про те, що китайська вакцина від коронавірусу від компанії Sinovac неефективна занадто рано, адже поки що жодна з зареєстрованих вакцин в світі не завершила третю фазу клінічних випробувань.

Таку заяву в коментарі “Обозревателю” зробив військовий епідеміолог Сергій Кравченко.

Loading...

За його словами, остаточні дані про ефективність вакцини CoronaVac Sinovac отримає тільки в другій половині 2021 року. Результат в 50% поки тільки проміжний.

Кравченко каже, що ефективність вакцини визначається декількома критеріями: “безпека, імуногенність та епідеміологічна ефективність”. І за результатами досліджень, відсоток епідеміологічної ефективності може як знизитися, так і збільшитися:

“З огляду на те, що компанія Sinovac за своїм дизайном проводить кілька клінічних досліджень по третій фазі в різних країнах, в кожній когорті пацієнтів з цим дослідженням різні результати епідеміологічної ефективності. Коли буде завершена третя фаза клінічних випробувань, всі ці дані будуть узагальнені і ефективність вакцини Sinovac буде приблизно 60-70% “.

Вчені заявили, що імунітет, який виробляється організмом після перенесеного COVID-19, захищає людину від повторного зараження так само ефективно, як і вакцина.

У Німеччині після вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech померли 10 осіб.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...