ПЛР-тест чи COVID-паспорт: як українці зможуть подорожувати в 2021

ПЛР-тест чи COVID-паспорт: як українці зможуть подорожувати в 2021
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Поки негативний результат ПЛР-тесту – єдина умова для перетину українцями кордону, але масова вакцинація від COVID-19 може внести свої корективи. Вже зараз деякі авіакомпанії говорять, що як тільки вакцина буде доступною, пасажирам необхідно буде довести, що вони щеплені.

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Loading...

Наприклад, відповідну заяву зробила авіакомпанія Qantas Airlines. Відзначимо, така практика існує давно – в 1930 році ВООЗ розробила “жовту картку” – Міжнародний сертифікат про вакцинацію. Її форма використовувалася для доказу вакцинації проти різних хвороб, включаючи жовту лихоманку, висипний тиф і віспу. Українцям, які летять в Танзанію або Домінікану рекомендують (не вимагають, а рекомендують) зробити собі щеплення від жовтої лихоманки.

Однак на тлі COVID-пандемії стало відомо, що Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) розробляє цифровий паспорт вакцини COVID-19 для мандрівників – додаток, в якому можна перевірити вимоги в’їзду в країну і внести сертифікат про вакцинацію.

Зараз для українських туристів все залишається без зміни – можемо відвідувати обмежене число країн і по ПЛР-тесту, але що буде, коли вакцина стане доступною, поки неясно.

Наприклад, Європа поки що залишається закрита для туристів з України. Потрапити в ЄС можуть українці, які офіційно працюють в країні ЄС або їдуть до родичів. При цьому ЄС відкрив кордони для громадян Австралії, Японії, Нової Зеландії, Руанди, Сінгапуру, Південної Кореї, Таїланду і Китаю, оскільки в цих країнах захворюваність на COVID-19 набагато нижче середнього по ЄС показника. Україна ж б’є рекорди, тому ЄС для нас закритий.

При цьому Вікторія Лонська, керівник одного з офісів української туристичної компанії говорить, що зараз йдуть обговорення, що в Європі ряд країн  вимагатимуть довідку про вакцинацію для туристів:

“Такий результат можливий, оскільки ряд авіакомпаній заявили, що в 2021 році не братимуть на борт літака пасажирів, у яких немає вакцинації. Але оскільки вакцина для багатьох ще недоступна, то навряд чи нові правила введуть на початку року, а швидше до кінця року”.

Напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив , що українці, яким зроблять щеплення від COVID-19, зможуть отримати так звані COVID-паспорта – документи, що підтверджують вакцинацію.

Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомляв , що в Україні поки тільки розглядають питання введення COVID-паспортів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...