Попит зростає: Шмигаль пояснив зростання тарифів на комуналку

Попит зростає: Шмигаль пояснив зростання тарифів на комуналку
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Ціна на газ в Україні в зв’язку з ростом попиту і недостатністю пропозиції у той же час.

Loading...

Таку думку озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Є попит, є пропозиція. Коли попит зростає, а пропозицій не вистачає, то ціна зростає. Це природний процес на будь-якому ринку, але він справедливий, бо ціна зростає для всіх”, – стверджує прем’єр.

За його словами, першочергове завдання уряду сьогодні – не дати учасникам ринку зловживати цією ситуацією. Він підкреслив, що Україна не планує відмовлятися від ринку газу.

“Роль уряду в ситуації, коли попит перевищує пропозицію – не дати зловживати цим дефіцитним товаром і забезпечити справедливу ціну і справедливий розподіл серед людей. Тому уряд втрутився в цю ситуацію. Але ми не відмовляємося від ринку газу, ринку електроенергії, тому що ринок ефективний інструмент збалансування цін”, – сказав Шмигаль.

Тим часом, через зростання тарифів у містах України почалися акції протесту.

Як ми вже розповідали раніше, українці в лютому отримають нові платіжки за електроенергію за новими тарифами, в середньому сума збільшиться на 78 гривень.

А виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко пропонує в Україні дозволити об’єднаним територіальним громадам вибирати постачальника газу для тих споживачів, які цього ще не зробили.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...