В ПЦУ пояснили, чи купання на Водохреще “змиває гріхи”

Купання в ополонці ніяк не призводить до духовного очищення і не "звільняє" від гріхів

В ПЦУ пояснили, чи купання на Водохреще “змиває гріхи”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У вівторок, 19 січня 2021 року православні християни і греко-католики відзначають Хрещення Господнє (Водохреще). Українці все частіше в цей день влаштовують у водоймах масові пірнання й купання з метою “змити гріхи” в освяченій воді.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, чи  обмивання в ополонці на Водохреща допоможе очиститися від гріхів, розповіли в Православній церкві України на своїй сторінці у  Facebook.

Loading...

Як стверджують в ПЦУ, купання в ополонці на Водохреща ніяк не призводить до духовного очищення і не “звільняє” від гріхів, а жодного церковного припису для звершення такого дійства немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де купатися на Водохреще 2021 у Києві: список місць

У країнах грецької церковної традиції поширений звичай освячувати води через кидання в них дерев’яного хреста, який чоловіки виловлюють з водойми. Але цей звичай – це не купання чи занурення, та й кліматичні умови у південних країнах суттєво відрізняються від України.

Дуже важливо розуміти суть християнського свята і не плутати його з модою, традиціями, народними віруваннями, тим більше – із забобонами чи марновірством, кажуть у ПЦУ.

Цього дня також освячують воду.

Та в ПЦУ попереджають, що освячена вода – не чарівна, але має благодатні властивості для тих, хто приймає її з вірою. А занурення в ополонку ніколи не замінить сповіді та причастя.

“Вода не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі. І щоб зцілитися від неї, потрібно її спочатку виявити, від щирого серця покаятися та змінитися за допомогою Божою”, – пояснюють в ПЦУ.

Церква також дає декілька практичних порад на Водохреща:

  • немає потреби просити священника “побризкати більше”, адже нема поняття “розбавленої святості”;
  • нема потреби запасатися водою у найбільших бідонах чи каністрах – адже той, хто принесе на водосвяття навіть найбільшу банку, але разом із темними помислами і порожнім серцем, не отримає “більшої святості”;
  • не від кількості води залежить святість і міра отриманих дарів Божественної благодаті, а від того, як ви наближаєтеся до Господа, від вашого способу життя, ваших змін в душі, віри, ваших діл.

Також ПЦУ каже, що Церква не забороняє пірнати у зимову воду, це право і вибір для кожного.

Головне – не перетворювати таке купання на якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості чи осудження ближнього.

Якщо ж ви не вірите у Бога, але відчуваєте, що вам психологічно погано, просто “змийте гріхи” у психолога.

Нагадаємо, в Україні в ніч з 18 на 19 січня святкують переддень Богоявлення — Водохресний Святвечір, або, як його ще називають, другий Святвечір або «голодну кутю». НАРОДНА ПРАВДА підготувала для вас підбірку правил і заборон, яких дотримуються в цей день Навечір’я Хрещення Господнього.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...