В Україні змінилися правила виклику та приїзду швидкої допомоги: до кого більше не приїдуть

В Україні змінилися правила виклику та приїзду швидкої допомоги: до кого більше не приїдуть
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В Україні змінилися правила виклику та приїзду швидкої допомоги . Тепер швидка виїжджає тільки до тих пацієнтів, які перебувають на межі життя і смерті.

Loading...

Реформа швидкої допомоги запрацювала з 1 січня 2021. Тепер всі звернення громадян будуть розділені на чотири категорії. Визначати критичний стан будуть диспетчери гарячої лінії 103.

Критичний стан – у пацієнта зупинка дихання, масивна кровотеча або інша ситуація, при якій є безпосередня загроза життю людини. У таких випадках медики повинні прибути протягом 10 хвилин.

Екстрені виклики – ситуації, коли несвоєчасне надання допомоги може призвести до критичного стану, різко погіршити стан здоров’я, підозри на інфаркт або інсульт. Бригада повинна приїхати протягом 20 хвилин.

Не екстрений стан – пацієнт не в критичному стані, але йому необхідний терміновий огляд лікаря. Це може бути підвищення артеріального тиску, підозра на пневмонію. На такі виклики лікарі виїжджатимуть, якщо без їх допомоги обійтися не можна. Але приїжджати до пацієнтів вони будуть тоді, коли зможуть.

Непрофільний вид допомоги – людина не має потреби в огляді лікаря, немає необхідності термінової госпіталізації, але потрібна медична допомога. У таких ситуаціях диспетчери будуть радити звернутися до сімейного лікаря. Вирішувати, чи потрібен лікар і як швидко – доведеться диспетчеру.

Відзначається, що швидка допомога отримує близько 30-33 тисяч дзвінків на день. Приблизно 15 тисяч поїздок відбувається бригадами швидкої допомоги і тільки 26% пацієнтів дійсно потребують госпіталізації.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19 видаватиме кожен сімейний лікар.

Тим часом, львівський доктор Тарас Жиравецький не виключає третю хвилю COVID-19 восени 2021 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...