ДНР і ЛНР не довіряють представникам Зеленського в ТКГ, а ось Медведчука вважають людиною, яка тримає своє слово, – Кушнір

ДНР і ЛНР не довіряють представникам Зеленського в ТКГ, а ось Медведчука вважають людиною, яка тримає своє слово, – Кушнір
Автор Желізняк Олександр в Новини

Заява невизнаних ДНР і ЛНР про готовність передати групу утримуваних осіб – це не обмін полоненими, а одностороннє звільнення. Так політичний експерт Світлана Кушнір прокоментувала спільну заяву представників ДНР і ЛНР про рішення за посередництва Віктора Медведчука в односторонньому порядку передати українській стороні деяких утримуваних осіб.

«Одностороння передача. Дивіться, невизнані ДНР/ЛНР заявили, що готові передати групу утримуваних осіб Віктору Медведчуку – головному українському переговірнику і голові політради ОПЗЖ. Але це не обмін. Обмін – це коли Київ і невизнані ДНР/ЛНР проводять обмін полоненими, як того вимагають Мінські угоди. А зараз мова йде про одностороннє звільнення і передачі утримуваних осіб конкретному українському політику – Медведчуку», – написала експерт.

Loading...

Кушнір підкреслила, що заява ДНР і ЛНР – це сигнал Києву, що вони не бажають вести переговори з представниками, яких призначив Зеленський, але готові домовлятися з Медведчуком.

«Сигнал. ДНР/ЛНР демонструють: а) Вони готові до діалогу з Києвом – але не з людьми, які представляють Зеленського; б) Вони готові мати справу тільки з Медведчуком », зазначила експерт.

«Як ми пам’ятаємо, Зеленський і компанія подавали обмін полоненими« 35 на 35 »в кінці 2019 го як виконання своїх зобов’язань, які вони взяли на себе під час зустрічі в Парижі 910 січня 2019 року. Як бачимо, невизнані вважають навпаки – що Київ свої обіцянки не виконує», додала експерт.

Кушнір прийшла до висновку, що ДНР і ЛНР не довіряють українській владі, але Медведчука вважають людиною, яка тримає своє слово.

«Довіра. Переговори мають шанси на успіх, якщо є довіра між сторонами. Раз ДНР/ЛНР вважають, що українська влада не виконує свої обіцянки – вони більше не бажають ні про що розмовляти з її представниками в ТКГ. А Медведчука, як бачимо, навпаки, вважають людиною, яка тримає своє слово, тому демонструють, що готові з ним співпрацювати. Тут доречно згадати, що він просуває мирний план, який базується на виконанні Мінських угод. І ДНР/ЛНР ще два роки тому заявили, що готові цей план виконувати. Так що все логічно », аргументувала експерт.

На завершення Кушнір задалася питанням: навіщо в Тристоронньій контактній групі потрібні Леонід Кравчук та інші представники, якщо вони нічого не добилися за цей час, а невизнані ДНР/ЛНР прямо заявляють, що не бажають мати з ними справу.

«PS Якщо та сторона не бажає розмовляти з Кравчуком та іншими учасниками Тристоронньої контактної групи в Мінську, то виникає питання, навіщо вони взагалі потрібні ?! Ось звідки така нервозність Кравчука, Арестович і компанії – просто людям, які за весь час нічого не добилися, показали, що готові вести переговори і без них », – уклала політичний експерт Світлана Кушнір.

 

Джерело – https://www.facebook.com/svitlana.kusnir/posts/3585783658164572

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...