Навального хочуть посадити на 3,5 роки: що зараз відбувається в залі суду

Навального хочуть посадити на 3,5 роки: що зараз відбувається в залі суду
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Олексія Навального, якого після повернення з Німеччини в будівлі аеропорту Шереметьєво затримали , судять прямо в відділі поліції в Хімках.

Про це повідомляє керівник мережі регіональних штабів Навального Леонід Волков.

Loading...

За його словами, суд над Навальним по запобіжний захід влаштували прямо в відділі поліції в Хімках, куди його доставили 17 січня. При цьому адвокату політика Ользі Михайловій повідомили про суд за кілька хвилин до засідання. Відомо, що до засідання суду до Навального не пускали адвокатів, він не міг з ними побачитися близько 15 годин.

Прес-секретар Навального Кіра Ярмиш виклала відео з відділу поліції, на якому політик прокоментував те, що відбувається. Російський опозиціонер зазначає, що правоохоронці “демонстративно розірвали і викинули на смітник Кримінально-процесуальний кодекс”:

“Я не розумію, що відбувається. Мене одну хвилину назад вивели з камери на зустріч з адвокатами. Я прийшов сюди, тут відбувається засідання Хімкінського суду. Якісь люди мене знімають на камери, якісь люди сидять в залі. Називається це все «відкрите засідання» Хімкінського суду, де розглядається питання про моє взяття під варту за клопотанням начальника поліції. Чому засідання відбувається в поліції, я не розумію? Чому нікого не повідомили, чому не дали жодної повістки? Це просто – я багато бачив насмішок над правосуддям, але, мабуть, той самий дід в бункері настільки боїться, що просто демонстративно розірвали і викинули на смітник Кримінально-процесуальний кодекс. Це неможливо – те, що відбувається тут. Це найвищий ступінь беззаконня “.

“Медуза” нагадує , що суд по запобіжному заході стосується справи «Ів Роше», за якою  Навальний був засуджений на 3,5 роки умовно. ФСВП вимагає замінити умовний термін на реальний, стверджуючи, що Навальний не дотримувався зобов’язання умовно засудженого і ухилявся від контролю виконавчої інспекції. Засідання суду за заявою ФСВП призначено на 29 січня, до цього часу відомство просить заарештувати Навального.

Адвокат Ольга Михайлова каже, якщо суд підтримає претензії ФСВП, Навальному призначать реальний термін в 3,5 року за вирахуванням терміну, проведеного під домашнім арештом (Навальний провів під домашнім арештом у цій справі 10 місяців).

Захід закликає негайно звільнити Навального. З такими заявами виступили держсекретар США Майк Помпео, а також майбутній радник з нацбезпеки в адміністрації Джо Байдена Джейк Салліван. Затримання Навального засудили Канада, Великобританія і багато країн Євросоюзу.

Одночасно з цим глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що західні політики, коментуючи ситуацію з Навальним, відволікають увагу від глибокої кризи, в якій опинилася ліберальна модель розвитку.

Нагадаємо, 19 січня Олексій Навальний планував виступити зі зверненням в комітеті ПАРЄ з правових питань. Керівник української делегації Марія Мезенцева вважає, що політик уже навряд чи зможе взяти участь в заході:

«Наша делегація буде використовувати всі можливі інструменти, які передбачає регламент для подальших кроків по обговоренню (urgent debates) і оскарженню повноважень РФ, грунтуючись в тому числі і на ці події».

Нагадаємо, напередодні Навальний опублікував відео своєї розмови з працівником ФСБ Костянтином Кудрявцевим, який фактично зізнався , що брав участь в операції по отруєнню політика.

 

 

Джерело: Народна Правда