Навальний повернувся до Росіі та відразу ж був затриманий: Україна готує термінове звернення

Навальний повернувся до Росіі та відразу ж був затриманий: Україна готує термінове звернення
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Опозиційний російський політик Олексій Навальний повернувся в Москву з Німеччини 17 січня і одразу ж був затриманий силовиками. Зараз він знаходиться в одному з поліцейських відділень міста Хімкі. На тлі цих подій Україна збирається поставити питання про отруєння і затримання політика з РФ в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Як відомо, Олексій Навальний більше 4 місяців лікувався в Німеччині після отруєння «Новачком». Напередодні він заявив, що повернеться в Москву рейсом “Перемоги”.

Як зустрічали Навального в Москві

Літак, на якому летів політик, приземлився в Шереметьєво, хоча повинен був сісти у Внуково. Там в цей момент зібралося багато прихильників опозиціонера. Їх в свою чергу жорстко затримували силовики.

“Медуза” пише , що до Шереметьєво встигли дістатися близько 80 бажаючих зустріти Олексія Навального. На під’їздах до аеропорту з боку Міжнародного шосе стояло кілька автомобілів ДПС, але поліцейські нікого не зупиняли. Із зовнішнього боку МКАД теж можна було безперешкодно виїхати на Ленінградське шосе, проте з внутрішньої сторони – саме звідти в Шереметьєво рухалися автомобілі з Внуково – з’їзд виявився частково перекритий.

У самому аеропорту теж було набагато спокійніше, ніж у Внуково. За зустрічаючими Навального спостерігали тільки п’ять-сім співробітників поліції і кілька охоронців аеропорту – всі вони ніяк не перешкоджали присутнім.

У підсумку на паспортному контролі до Навальному підійшли прикордонники і співробітники поліції – і зажадали пройти з ними.

Юрист Фонду боротьби з корупцією В’ячеслав Гімаді в Twitter повідомляє, що Навальний знаходиться в 2 відділі УВС Химки по проспекту Миру, 23А.

Відомо, що 19 січня Олексій Навальний планував виступити зі зверненням в комітеті ПАРЄ з правових питань. Керівник української делегації Марія Мезенцева вважає, що політик уже навряд чи зможе взяти участь в заході:

“Наша делегація буде використовувати всі можливі інструменти, які передбачає регламент для подальших кроків по обговоренню (urgent debates) і оскарженню повноважень РФ, грунтуючись в тому числі і на ці події”.

Навальний повернувся до Росіі та відразу ж був затриманий: Україна готує термінове звернення

Нагадаємо, напередодні Навальний опублікував відео своєї розмови з працівником ФСБ Костянтином Кудрявцевим, який фактично зізнався , що брав участь в операції по отруєнню політика.

Джерело: Народна Правда