Плюси й мінуси інверторних кондиціонерів

Плюси й мінуси інверторних кондиціонерів
Автор Желізняк Олександр в Новини

Компресор – головний елемент будь-якого кондиціонера. Це пристрій, що перекачує холодоагент по системі й підтримує робочий тиск, необхідний для переходу фреону з газоподібного стану в рідкий. Зазвичай компресор розвиває до 15–25 атмосфер залежно від конструкції та виробника техніки.

Саме компресор – генеральний споживач енергії в кондиціонері, і від того, наскільки економічно й ефективно він працює, залежить загальна енергоефективність техніки. Разом з консультантами інтернет-магазину техніки Eldorado ми вивчили інверторні кондиціонери в Україні й розібралися в усіх плюсах і мінусах.

Loading...

Принцип роботи інверторного кондиціонера

У пожежній частині каліфорнійського міста Лівермор вже 120 років безперервно горить звичайна лампочка. У ній немає нічого особливого: використана звичайна вольфрамова нитка розжарення. Чому ж вона працює й досі, а сучасні лампи перегорають буквально через кілька сотень годин? Відповідь проста: лампочка постійно під напругою, завдяки чому нитка розжарення не потерпає від перевантаження й перебуває в стані спокою. Звичайні ж побутові лампочки ми постійно вмикаємо/вимикаємо, і це значно підвищує їхній знос і зменшує термін служби.

До чого ця історія? За її допомогою простіше зрозуміти принцип, закладений в роботу інверторних кондиціонерів. Звичайний кондиціонер для досягнення встановленої температури вмикається на максимум і вимикається, коли спрацьовують датчики. Через деякий час компресор знову запускається, і саме в момент старту всі його вузли отримують підвищене навантаження.

Інверторні компресори працюють без вимикання, а температура регулюється шляхом зменшення і збільшення продуктивності. Завдяки цьому їхній ресурс значно зростає.

Переваги кондиціонера з інверторним компресором

Плюси й мінуси інверторних кондиціонерів

Які переваги ви отримаєте, якщо вирішите купити кондиціонер Купер Хантер https://eldorado.ua/air-conditioners/c1039064/producer=cooperhunter/ з інверторним компресором? 

Щонайменше чотири:

  • економія електроенергії;
  • швидкий вихід на задану температуру і точне її підтримання на потрібному показнику;
  • мінімальний рівень шуму;
  • ефективна робота взимку. Завдяки тому, що компресор постійно працює, мастило не загусає навіть за сильних морозів.

Недоліки інверторних кондиціонерів

Плюси й мінуси інверторних кондиціонерів

Інший бік технології – висока ціна. Зазвичай моделі з інвертором на 20–40 % дорожчі за аналоги з традиційною системою. 

Проте якщо ретельно вивчити переваги такої системи й порахувати економію за рік, ви зрозумієте, що інвертор окупиться приблизно за 3–4 роки. А надалі він буде економити ваші ресурси, тому початкова переплата за таку техніку цілком виправдана.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...