ПЦУ оголосили купання на Водохреще “не українською традицією”: цікаві подробиці

ПЦУ оголосили купання на Водохреще “не українською традицією”: цікаві подробиці
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

У Православній церкві України стверджують, що водохресне занурення не “змиває гріхи” і просять не називати цю традицію давньою українською, оскільки такий звичай до 1990-х років в Україні не було зафіксовано.

Loading...

“У нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було. Ані етнографи, ані історики ще до середини ХХ століття не фіксували нібито “традиційних” масових пірнання українців в крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього. Немає опису такого явища ні в древніх джерелах, ні в дослідженнях про традиції козацької України, ні в спогадах людей старшого віку”, – стверджують в ПЦУ.

Так, масові пірнання в воду на свято Богоявлення фактично з’явилися в другій половині 1990-х – початку 2000-х років. Таким чином, звичай в Україні має нове, а не старовинне походження. Історики пов’язують його з поширеною в Росії традицією пірнати в холодну воду після лазні, а також з поширенням ідей загартування організму, як частини здорового способу життя.

Також в ПЦУ назвали помилковою думку, що купання у крижаній воді “змиває гріхи”, аргументуючи це тим, що акт занурення в воду не має нічого спільного зі святом без усвідомленого каяття в гріхах.

“Церква не забороняє пірнати в зимову воду, це право і вибір кожного. Але ми закликаємо не вважати цю дію церковною, пов’язаною зі святкуванням Хрещення Господнього. Хто робить такий вибір – повинен робити це усвідомлено і відповідально, ретельно зважуючи всі “за” і “проти”: стан здоров’я, причини для такого вчинку, можливі наслідки, зокрема, в умовах пандемії”, – йдеться в повідомленні.

ПЦУ оголосили купання на Водохреще “не українською традицією”: цікаві подробиці

Як ми вже розповідали раніше, в цьому році комунальники закликають людей не збиратися на набережних, адже в країні оголошено локдаун через пандемію COVID-19.

Нагадаємо, за народними традиціями на Водохреща прийнято купатися в ополонці. Ось тільки людям з хронічними захворюваннями і дітям не можна цього робити.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...