США звинуватили Китай у поширенні COVID-19 світом

США звинуватили Китай у поширенні COVID-19 світом
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

США черговий раз звинуватили в розповсюдженні коронавірусу SARS-CoV-2 Китай. Так, держсекретар Майкл Помпео заявив, що у Штатів є підстави вважати, що кілька китайських вчених з Уханьского інституту вірусології захворіли на COVID-19 ще влітку 2019 року, тобто до першого зареєстрованого випадку.

Про це йдеться в заяві Помпео, оприлюдненій на сайті Держдепу.

Помпео стверджує, що ще в 2016 році китайські дослідники вивчали коронавірус кажанів RaTG13, який більш ніж на 96% ідентичний COVID-19. Однак в інституті промовчали про “експерименти з підвищення заразності та летальності” вірусу.

У США також стверджують, що Уханьський інститут вірусології пов’язаний з військовими програмами Пекіна.

Помпео закликав владу Китаю забезпечити експертам ВООЗ доступ до всіх об’єктів, даних лабораторій, співробітників, очевидців та авторів скарг.

Як повідомлялося раніше, минулого тижня група експертів ВООЗ, яка займається вивченням походження коронавірусу, прибула в китайський Ухань, де в кінці 2019 року і був виявлений коронавірус нового типу, який пізніше отримав назву SARS-CoV-2. Китайські власті дозволили вірусологам  в’їзд в країну після багатомісячних переговорів. Приступити до досліджень вони зможуть тільки після двох тижнів карантину.

Локдаун продовжувати не мають наміру, з 25 січня Україна повертається до адаптивного карантину, який буде продовжений Кабінетом міністрів до 31 березня.

Джерело: Народна Правда