В Естонії два мешканця будинку для старих померли поки уколу вакцини Pfizer

В Естонії два мешканця будинку для старих померли поки уколу вакцини Pfizer
Автор Марія Петренко в Новини

В Естонії, після вакцинації від коронавірусу вакциною виробництва компаній Pfizer і BioNtech, померли два мешканця будинку для людей похилого віку.

Loading...

Подробиці повідомляє Державне агентство лікарських засобів Естонії. Так, починаючи з 27 грудня, коли почалася кампанія з імунізації, вже надійшло 87 скарг на побічні ефекти.

“Державному агентству лікарських засобів відомо про два випадки смерті щеплених людей похилого віку (85 років і 91 рік). Після вакцинації не було ніяких побічних ефектів (включаючи жар або блювоту), і лікарі сказали, що в цих випадках немає зв’язку з вакциною”, – йдеться в повідомленні.

З 27 грудня по 17 січня вакцину від COVID-19 в Естонії вже отримали 18 275 осіб, з яких 66 вже отримали другу дозу вакцини.

“Три повідомлення стосуються стресових реакцій, пов’язаних з вакциною. Реакції виникли через 10-40 хвилин після вакцинації. Як симптоми називали відчуття жару і потовиділення, скачки тиску, розлади чутливості, тремтіння, розлад почуття балансу, підвищений апетит, запаморочення. Не дивлячись на те , що в одному випадку людині потрібно було  лікування, всі симптоми потім пройшли. Розлади чутливості особи (оніміння шкіри обличчя, губ або мови, мурашки, свербіж) були названі в шести повідомленнях. усі симптоми пройшли без необхідності лікування через пару днів”, – розповіли представники відомства.

Найчастіше скаржаться на болі в місці уколу, набряках, почервоніння, біль у руці, куди був зроблений укол, і оніміння.

Крім того, відзначалися головні болі, запаморочення, погане самопочуття, слабкість, сонливість, нудота, температура, озноб, відчуття жару, біль в м’язах, біль у суглобах, біль у спині, порушення чутливості попереку і задубілі м’язи.

Як ми вже розповідали раніше, в Німеччині після вакцинації препаратом Pfizer / BioNTech померли 10 осіб.

Тим часом, в Китаї місцеві експерти закликали світ припинити використання вакцини від COVID-19 компанії Pfizer \ BioNTech.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...