В Україні можуть скасувати перенесення робочих днів через свята

В Україні можуть скасувати перенесення робочих днів через свята
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В Україні можуть заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації.

Loading...

Відповідний законопроект №4597 зареєстрували у Верховній Раді, свідчить офіційний сайт парламенту.

Відзначимо, щорічно рік Кабінет міністрів видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, які є наступними після святкових або неробочих днів, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціональним використанням робочого часу.

У разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

“Надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і в цілому формує негативну репутацію бізнеспотенціала України в світі”, – вважають автори документа.

Підкреслюється, що перенесення робочих днів є “типовою радянською традицією, яка до сих пір зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема в Росії”.

Також зазначено, що перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді – два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, яке не може бути знижений.

Як ми вже розповідали раніше, всього в січні 2021 року 19 робочих і 12 вихідних і святкових днів.

Також ми опублікували повний церковний календар на весь 2021 рік.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...