В Україні знизили ціни на газ до 6,99 гривень за кубометр

В Україні знизили ціни на газ до 6,99 гривень за кубометр
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів України знизить тарифи на газ. Середня платіжка буде менше на 500 гривень.

Loading...

Про це в ході позачергового засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, встановлена урядом ціна нижче на 1,5 грн за куб від тієї, яка була в 2018-2019 роках:

“У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна (6,99 грн / куб) означає, що при такому ж споживанні середня платіжка буде приблизно на 500 грн менше. І складе приблизно 40% від мінімальної зарплати “.

“Вести” відзначають , що нові тарифи будуть діяти з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

Ціна за газ в розмірі 6,99 гривень за кубометр враховує ПДВ та плату за транспортування по магістральних газопроводах до внутрішніх точок виходу з ГТС.

Нагадаємо, напередодні виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко пропонував в Україні дозволити об’єднаним територіальним громадам вибирати постачальника газу для тих споживачів, які цього ще не зробили.

Вітренко також стверджував , що Україні вигідний імпорт газу з РФ, тому що це створює додатковий попит на потужності української ГТС для транзиту газу в Європу, а також знижує ціну газу на українському оптовому ринку до рівня експортного паритету, що підвищує конкурентоспроможність української економіки і купівельну спроможність українських громадян.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...