В ЄС планують вакцинувати 70% населення до літа і почати видачу сертифікати про щеплення

В ЄС планують вакцинувати 70% населення до літа і почати видачу сертифікати про щеплення
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Коронавірус/Новини

Виконавчий орган Європейського Союзу має намір закликати держави-члени поставити мету прищепити не менше 70% населення від COVID-19 до літа 2021 року.

Loading...

Відповідні рекомендації щодо реагування на пандемію повинні бути опубліковані у вівторок, передає Bloomberg.

Європейська комісія також пообіцяла до кінця січня узгодити з державами-членами протокол для сертифікатів про вакцинацію, “які можуть бути визнані і використовуватися як в системах охорони здоров’я по всьому ЄС, так і в світовому масштабі”, як сказано в проекті документа, який опинився в розпорядженні Bloomberg.

Такі сертифікати можуть позбавити від необхідності карантинних обмежень і вимоги додаткового тестування на COVID-19. Вони стануть доказом, що прищеплений громадянин більше не піддається високому ризику під час подорожей.

Проект документа був створений на тлі зростання числа заражень, через що уряди ЄС були змушені продовжити карантин. Також однією з причин стало повільне розгортання вакцинації від COVID-19 по всьому континенту, в результаті чого ЄС відстає від США, Великобританії та ряду інших країн.

“Для забезпечення амбітних зусиль з вакцинації необхідні конкретні цілі. До березня 2021 року держави-члени повинні вакцинувати мінімум 80% медичних і соціальних працівників і людей старше 80 років, а до літа 2021 року держави-члени повинні вакцинувати як мінімум 70% дорослого населення” , – наголошується в документі комісії.

Як ми вже розповідали раніше, в Польщі видаватимуть так звані COVID-паспорти – спеціальний документ у вигляді QR-коду людям, яких вакцинували проти коронавірусу.

А українці, яким зроблять щеплення від COVID-19, також зможуть отримати так звані COVID-паспорта – документи, що підтверджують вакцинацію.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...