Які безкоштовні медпослуги може отримати пацієнт з COVID-19: повний список

Які безкоштовні медпослуги може отримати пацієнт з COVID-19: повний список
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Стало відомо, на які безкоштовні медичні послуги може розраховувати пацієнт з підозрою або підтвердженим COVID-19. Всі вони передбачені Програмою медичних гарантій у 2021 році.

Loading...

Подробиці оприлюднила прес-служба Національної служба здоров’я.

Так, пацієнти можуть отримати первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу. Українці з підозрою на COVID-19 можуть пройти тестування у свого сімейного лікаря і отримати консультації щодо лікування легкої форми захворювання COVID-19, яка лікується в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря.

Також хворі можуть розраховувати на екстрену медичну допомогу в разі критичного стану. Йдеться про випадки, коли у людини спостерігаються ускладнене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38 градусів, що погано піддається корекції, раптове погіршення стану.

“Приїхавши на виклик, медики швидкої оцінюють стан пацієнта. Якщо є необхідність, транспортують до лікарні, відповідну в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусом. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці і рекомендації по самоізоляції”, – зазначено в повідомленні.

До безкоштовного пакету послуг лікування пацієнтів з COVID-19 входить:

  • тестування на COVID-19;
  • лабораторне та інструментальне дослідження;
  • медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів;
  • киснева підтримка, інтенсивна терапія за необхідності;
  • медикаментозна терапія і знеболювання при необхідності тощо.

“Всі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 включені в тариф, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних установ. Залишок ліків для боротьби з COVID, наявні в лікарнях і аптеках, доступний для перегляду на сайті НСЗУ”, – стверджують у відомстві.

Як ми вже розповідали раніше, адаптивний карантин в Україні буде продовжений Кабінетом міністрів до 31 березня. При цьому локдаун, який закінчиться 24 січня, продовжувати не мають наміру.

Також повідомляємо, що Україна одночасно може отримати три різні вакцини від коронавірусу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...