Жінки менше страждають від коронавірусу: вчений озвучив три причини

Жінки менше страждають від коронавірусу: вчений озвучив три причини
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Український генетик Олександр Коляда заявив, що жінки менше страждають від наслідків COVID-19 і для цього є три причини.

Відповідній темі він присвятив пост в Facebook.

Loading...

За його словами, справа не в гендерній вибірковості COVID-19 – від всіх інших простудних захворювань ускладнень у чоловіків також більше: “Та й в цілому в природі в абсолютної більшості ссавців, самці хворіють більше і живуть відповідно менше”.

“Причин може бути три. Сама глибинна причина – це генетичні відмінності. Як пише підручник біології, у жінок дві Х хромосоми, а у чоловіків одна Х і одна Y. На Х хромосомі досить багато генів в порівнянні з Y, і щоб жінки так очевидно не перевищували чоловіків, одна з Х хромосом вимикається, і в клітинах не працює. Це називається компенсація дози, і вона зрівнює чоловіків і жінок у багатьох біологічних проявах. Таке виключення відбувається не для всієї Х хромосоми, і деякі її частини його уникаю. І ось виявилося, що білок ACE2, який служить воротами для коронавірусу в наших клітинах, якраз знаходиться на такій ділянці Х хромосоми, який частково уникає виключення для зрівнювання підлог.

Тобто у чоловіків є одна копія гена, з білком якого пов’язується вірус, а у жінок їх дві. Коли вірус зв’язується з цим білком, він не тільки проникає в клітину, а ще й виводить з ладу тонку клітинну машинерію, і тим самим вносить дисбаланс в багато систем організму. Це може спричинити ускладнення при інфекції.

Так як у жінок копій гена дві, і вони можуть відрізняться між собою, вірусу складніше поламати всі ці білки на клітинах, і частина з них продовжує працювати на благо всього організму. Жінки не рідше заражаються короною. Але трохи рідше страждають від ускладнень.

Друга причина статевих відмінностей – це гормони. Тестостерон, яким так пишаються чоловіки, давно відомий пригнічувач імунітету. Навіщо так зроблено – окреме цікаве питання. Звичайно це не основна його роль, і медичний його вплив дуже складний. Але у біологів є еволюційне пояснення його зв’язку з імунітетом. Теорія гандикапу говорить про те, що самки в природі обирають самців за допомогою “тестостеронових” ознак: низький голос, ризикована поведінка, широкі вилиці, красиві м’язи. Ну або що там прийнято вважати мужнім у вашого виду.

І щоб людство (і всі інші -чества) не потонули в безодні легковажних і поверхневих виборів самок, природа прикрутила тестостерону ще й функцію невеликого придушення імунітету.

Це дозволяє відсівати по-чоловічому красивих, але слабких. Якщо бачиш павича з великим хвостом і він ще і дожив до статевої зрілості і не помер від інфекцій і паразитів – значить у нього і чоловічі гормони в нормі і з імунітетом склалося. Його потомство буде і життєздатним, і сексуально популярним.

До речі, в одному дослідженні помітили, що лисі чоловіки (ще одна ознака підвищеного тестостерону) частіше потрапляють до лікарні з ковідом. Естроген ж навпаки, по всій видимості сприяє захисту від інфекційних хвороб.

Третя причина це вже поведінка. У всіх країнах світу, незалежно від культурних особливостей, жінки живуть довше за чоловіків. При цьому, черги в наші поліклініки по більшій мірі наповнені бабусями, а не дідусями. Жінки більше піклуються про своє здоров’я, в середньому рідше виходять на вулицю і більше дотримуються карантинних правил. Що очевидно йде їм на користь. Чоловіки ж і більше курять, і правила менше дотримуються “- написав Олександр Коляда.

Жінки менше страждають від коронавірусу: вчений озвучив три причини

Жінки менше страждають від коронавірусу: вчений озвучив три причини

Нагадаємо, США черговий раз звинуватили в розповсюдженні коронавірусу SARS-CoV-2 Китай. Так, держсекретар Майкл Помпео заявив, що у Штатів є підстави вважати, що кілька китайських вчених в Уханьского інституті вірусології захворіли COVID-19 ще влітку 2019 року, тобто до першого зареєстрованого випадку.

В недалекому майбутньому вакцина Pfizer / BioNTech може випускатися у вигляді порошку. Таким чином буде вирішено питання транспортування препарату, як відомо, поки обов’язковою умовою для її зберігання є температура в -70 градусів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...