Свято 20 січня: що не можна робити в цей день, прикмети

Іменини сьогодні святкують: Василь, Іван, Афанасій

Свято 20 січня: що не можна робити в цей день, прикмети
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

20 січня по православним календарем святкування собору Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, а за народним календарем – Іван-бражник.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Святкування собору Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

Святий пророк Іоанн засвідчив про пришестя на землю Єдинородного сина Божого, Який прийняв людське тіло. Іоанн Предтеча сподобився хрестити його в водах Йордану і свідчив таємниче явище пресвятої Трійці в день Хрещення Спасителя.

Пророк Іоанн Хреститель, після Діви Марії, самий шанований святий. Згідно Євангеліє, він був сином священика Захарії (з роду Аарона) і праведної Єлизавети (з роду царя Давида). Жили його батьки біля Хеврона (в Нагірній країні), на південь від Єрусалиму. Він припадав по материнській лінії родичем Господа Ісуса Христа і народився на шість місяців раніше Господа.

Іван-бражник

Свою назву день отримав на честь Іоанна Хрестителя, або Іоанна Предтечі. За переказами, він передбачив пришестя Ісуса Христа, а потім і хрестив його в водах Йордану. Бражником же Івана (Іоанна) назвали тому, що в цей день прийнято було «запивати» зло. Однак перш ніж сісти за стіл, належало випити водохресної води, щоб запастися здоров'ям на цілий рік.

Прикмети 20 січня

Свято Івана-бражника називали також Перезимник. Говорили, що він «про весну звістку подає». Ясна і холодна погода в цей день віщувала посушливе літо, а похмура і сніжна – рясний урожай. Багаті хліба обіцяли і ранкові тумани на Івана-бражника.

Також в цей день:

  • День обізнаності про пінгвінів,
  • День Мартіна Лютера Кінга,
  • День всенародної скорботи в Азербайджані,
  • День пам'яті захисників барикад 1991 року в Латвії,
  • Тамборрада в Сан-Себастьяні.

Нагадаємо, 17 січня по народним календарем відзначали день Зосима-пасіка. А у католиків – День святого Антоніо.

Джерело: Народна Правда