День Хрестителя Іоанна: історія і заборони свята

Свято нерозривно пов'язано з попереднім днем Хрещення Господнього.

День Хрестителя Іоанна: історія і заборони свята
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні 20 січня прийнято відзначати християнське свято день Хрестителя Іоанна. Він йде відразу після дня Богоявлення, 19 січня.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Як відомо, в цей день вшановують пам’ять Івана Предтечі, званого також Хрестителем. Згідно з текстом Євангелія, Предтеча був сином священика Захарії і Єлизавети з роду царя Давида.
Також вважається, що Іоанн по материнській лінії є родичем Ісуса Христа. Він народився шістьма місяцями раніше.

Прикмети і заборони дня Іоанна Хрестителя.

Віруючі вважають, що в цей день з самого ранку необхідно натщесерце випити освяченої води. Це нібито повинно зберегти здоров’я на довгий час.

Народженим в цей день радять носити бурштин, так як він є оберегом. А хрещені в цей день діти, нібито будуть щасливими.

Також в християнство з язичництва прийшла традиція заборон під час свят. Але в день Іоанна Хрестителя, вважалося, що деякі заборони переставали діяти з цього дня. Можна прясти, ткати, шити, різати худобу.

Збереглося навіть вираз – “Після Івана Предтечі хто НЕ Робить, того б’ють у плечі”. Правда вважалося, що в цей день не можна вмиватися, оскільки змивається захист людини і він може бути підданий обману.

Нагадаємо, що напередодні, в неділю, 19 січня 2020 року, православні християни і греко-католики відзначали Хрещення Господнє . Українці за традицією в цей день влаштовують в водоймах масові пірнання і купання з метою «змити гріхи» в освяченій воді, а також освячують воду, яку вважають «святий». Недільного ранку на багатьох пляжах Києва почали збиратися люди, щоб зустріти свято і зануритися в крижані води Дніпра в Хрещення ще до сходу сонця, як це відбувалося, дивіться тут .

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...