19 січня відзначається Хрещення Господнє і за народними традиціями у цей день прийнято купатися в ополонці. От тільки людям з хронічними захворюваннями і дітям не можна цього робити. Це дуже великий стрес для організму і може закінчитися не дуже добре для людини, у якої є проблеми зі здоров’ям. Тому ми вирішили розповісти вам, кому не можна купатися в ополонці на Водохреща.
Про це пише “Народна Правда” з посиланням на “Вгору“.
Кому не можна купатися в ополонці
У першу чергу це стосується людей з хронічними захворюваннями. Якщо у вас є щось з цього списку, то ні в якому разі не можна купатися в ополонці:
- захворювання серцево-судинної системи;
- нестабільний рівень артеріального тиску;
- аритмія;
- астма;
- цукровий діабет;
- ЛОР-захворювання.
Так само, якщо у вас є мінімальні ознаки застуди, то в воду теж не можна лізти.
Але тут є невеликі виключення. Навіть люди з хронічними захворюваннями можуть купатися в ополонці. Головне перед цим отримати добро у лікаря.
Крім цього, є заборони за віком. Дітям до 6 років і літнім людям так само не можна купатися в ополонці. Ймовірність того, що ви оздоровитеся вкрай мала. Звичайно, якщо справа стосується дітей, то багато хто з батьків думає, що це тільки загартує дитину. От тільки лікарі так не вважають, а вони знають краще.
Потрібно відзначити, що купання в ополонці – це величезний стрес для будь-якого організму. Навіть здорова людина може сильно захворіти після цього. Ви повинні розуміти, що це в будь-якому випадку ризик, і купатися потрібно виключно в місцях, які спеціально для цього обладнано, з лікарями, місцями обігріву та гарячими напоями.
Категорично заборонено купатися в ополонці людям, які вживали алкоголь. Лікарі кажуть, що він розширить ваші судини і дасть уявне відчуття теплоти. Але насправді ви, швидше за все, отримаєте згодом дуже сильне переохолодження.
Нагадаємо, українців попереджають про сильні морози на Водохреща. З 18 січня в Україні очікуються снігопади і хуртовини, а з 25 січня – сильне похолодання зі зниженням температури до 20-25 градусів морозу.
Також епідеміологічна ситуація в Україні залишається складною. Фахівці в Україні зафіксували епідемію кору. Найбільше випадків кору зареєстровано в Івано-Франківській області -1344, в Одеській області -1256.
Додамо, що також в Україні прогнозується спалах чергового інфекційного захворювання – дифтерії. Її чекають вже в 2018 році і подейкують, що ситуація буде набагато важчою, ніж з кором.