На межі комунального бунту: українці закликають до бойкоту платіжок, але це може привести до катастрофи

На межі комунального бунту: українці закликають до бойкоту платіжок, але це може привести до катастрофи
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці закликають бойкотувати комуналку – не платити з 1 лютого, однак експерти попереджають, ідея не платити може привести до фатальних наслідків, адже водоканал, теплокомуненерго також повинні розплачуватися.

Про це йдеться в матеріалі “Вістей”.

Видання зазначає, щодня на міські площі виходять українці з вимогою припинити тарифний геноцид. Одночасно з цим в інтернеті звучать заклики не платити за комуналку з 1 лютого. Більш того, активісти навіть об’єдналися в координаційну раду з тарифної боротьби.

“Є держава, завдання якої вирішувати проблеми своїх людей. Але протягом останніх шести років люди в державі зіткнулися з процесами, які призвели до збіднення, руйнування українських сімей, до їх виїзду за кордон і так далі. А держава повинна подбати про те, щоб громадяни не були за межею бідності, і продавати їм товари, наприклад газ, за мінімальною, лояльною ціною. І нормальна б держава подивилася, скільки добувається газу, як він витрачається, скільки споживають люди – на їжу і опалення. За 2020 рік видобули близько 22 млрд кубометрів, на кожну людину витрачається 15 млрд кубів, значить держава повинна український газ направити людям. Собівартість українського газу – 3 грн за куб, 2 грн – податки. І якщо зробити тариф 3,50 грн за куб, то 50 копійок має йти на розвиток газдобичі. Але цього не роблять, тому що людина Порошенка, глава НКРЕКУ Вовк, оголосив, що немає сенсу продавати український газ дешево, коли його можна продати дорого. Ось це і є антидержавна, барижная політика, яку сьогодні підхопили Зеленський і його уряд. Український газ йде власникам облгазсбитів, теплокомунальних монополій за низькою ціною, а нам продається за ціною, нібито прив’язаною до Європи. Нам вселяють думку про те, що ми газ купуємо в Європі і повинні його там купувати”, – говорить “Вістям” глава “Публічного аудиту” Максим Гольдарб.

На його думку, це стосується і електроенергії. В першу чергу повинен розвиватися дешевий атом, а не навпаки. А середня ціна для населення повинна бути 1-1,10 за кВт: “А найдієвіший захід – не платити за драконівськими тарифами. Якщо на кілька місяців затримаються платежі, уряд зрозуміє, що люди не жартують, і тільки тоді сяде за стіл переговорів” .

При цьому експерти попереджають, ідея не платити може призвести до фатальних наслідків, адже водоканал, теплокомуненерго повинні розплачуватися за ту саму електрику. І якщо не заплатити вчасно, підуть серйозні проблеми.

“Сьогодні боржників десь до 12%, якщо до 25% населення не заплатять, це призведе до колапсу всієї житлово-комунальної системи. Якщо місяць не заплатити теплокомуненерго, вони просто зупиняться, і це призведе до заморожування міст, і наслідки будуть такі, як в минулому році в Новому Роздолі “, – зазначив глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Як повідомлялося раніше, заборгованість українців за комуналку вже досягла рівня в 66,1 млрд грн і, судячи з усього, це не межа. Зараз українці отримують нові платіжки з космічними сумами і це тільки рахунок за грудень, люті морози вдарили в січні.

Українці запустили в мережах флешмоб, хто покаже найбільшу платіжку за грудень . Поки що першість тримає киянка, якої в «Київтеплоенерго» виставили рахунок на 22 тисячі гривень за 85 квадратних метрів в новобудові.

Джерело: Народна Правда