Степанов зізнався, чому Україна однією з останніх отримає вакцину від COVID

Степанов зізнався, чому Україна однією з останніх отримає вакцину від COVID
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини

Україна не планувала підписувати велику кількість договорів на поставку вакцин від COVID-19 , погодившись на запропоновані умови, оскільки державі це не було вигідно.

Loading...

Таку думку озвучив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, передає “Країна”.

Таким чином глава відомства відповів на питання про те, чому Україна не закупила ніяких вакцин, окрім китайської, і хто винен в провалі вакцинації.

“Якби я поставив перед собою завдання просто напідписували договорів, погодившись на ті умови, які пропонувалися спочатку, не думаю, що Україна виграла б від цього. Важливо пам’ятати, що пропоновані терміни поставки були в третьому кварталі 2021 року. Але зараз перші вакцини, я впевнений, в Україну надійдуть в лютому, і ми почнемо процес вакцинації, відповідно до нашого національного плану”, – сказав Степанов.

Також глава МОЗ відповів на звинувачення з боку держпідприємства “Медичні закупівлі України” в тому, що в провалі винен саме Степанов, тому що він дав надто пізно техзавдання.

“Питанням забезпечення вакцин в кожній країні світу займається безпосередньо уряд. Держпідприємство “Медичні закупівлі України” повинно було виконати просту технічну функцію – забезпечити укладання контрактів і їх дотримання. Для глобальних компаній-виробників вакцин це держпідприємство відсутня на карті світу. Для них є Україна, яку представляє уряд, МОЗ. А “Медзакупівлі” – це технічний оператор. Але керівництво ДП навіть в цій історії примудрилися зіпсувати імідж України. в наслідок чого було прийнято рішення змінити оператора “, – резюмував чиновник.

Як ми вже розповідали раніше, Україна не закуповувала ПЛР-тести з Росії, але поодинокі випадки їх використання є в приватних установах.

Також нагадуємо, локдаун продовжувати не мають наміру, з 25 січня Україна повертається до адаптивного карантину, який був продовжений Кабінетом міністрів до 31 березня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...