Суїцидальні настрої, проблеми з серцем і нирками: українці стали масово скаржитися на ускладнення після COVID-19

Суїцидальні настрої, проблеми з серцем і нирками: українці стали масово скаржитися на ускладнення після COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Українці, які перенесли COVID-19 , масово скаржаться на проблеми зі здоров’ям. Найчастіше страждають: судини, серце, печінка, нирки, легені. Пацієнти скаржаться на серцево-судинні ускладнення, скачки артеріального тиску, депресію і безсоння. Спрогнозувати ускладнення лікарі поки не можуть – через непередбачуваність перебігу хвороби. Іноді люди без ускладнень переносять складну форму, часом місяцями “відходять” від легкої.

Loading...

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Серед основних скарг тих, хто перехворів – дізосмія (солоне здається солодким і навпаки), відсутність нюху, непереносимість певних продуктів харчування, рясна пітливість, погана фізична форма, ураження легень на рівні до 20%, кашель, безсоння, скачки артеріального тиску і температури від 35,5 до 37, депресія аж до суїцидальних настроїв.

Киянка Марія скаржиться, що COVID-19 спровокував неадекватну поведінку у її матері:

“Вона начебто як все розуміє, але може в суп замість солі цукру насипати. Мовляв, переплутала. Або ж розуміє, що треба лікарю зателефонувати, але не дзвонить. Питаю, чому? Знизує плечима. Дуже дивна поведінка. Боюся, як би вона в вікно не пішла “.

Подібні стани провідний інфекціоніст України Ольга Голубовська пояснює постковідним синдромом. Що з ним робити і як привести себе в форму – поки що точно не знає ніхто в світі:

“Це велика трагедія, з такими пацієнтами треба працювати. У мене був один досить міцний фізично, і він розповідав про постійне непереборне бажання взяти простирадло і задушити себе. Коронавірус – дуже важке і виснажливе захворювання, в якому люди перебувають по місяцю-два. Ті , хто цього не бачать, просто не розуміють”.

За словами сімейного лікаря Наталії, яка лікує пацієнтів від COVID-19, в основному люди після COVID-19 відчувають довгу-довгу слабкість, пітливість, задишку, запаморочення і шум у вухах.

“Хтось переніс і забув, а хтось лікується і лікується. Найчастіше в моїй практиці ще – фіброз ураженої частини легень. Він не завжди відчутний, якщо людина не займається спортом. Відзначаємо порушення функції печінки, навіть якщо не було гори антибіотиків. Рідше – тихі вірусні міокардити, коли починається аритмія і серцева недостатність. Ну і депресії, тривоги, страхи. Що робити з такими пацієнтами – мені, як сімейнику, не завжди зрозуміло. А з психіатрами у нас важко, їх мало “, – уточнила Наталія.

Бразилія запустила загальнонаціональну програму вакцинації від COVID-19, першим застосували препарат китайської компанії Sinovac.

Виконавчий орган Європейського Союзу має намір закликати держави-члени поставити мету прищепити не менше 70% населення від COVID-19 до літа 2021 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...