Телеканали можуть позбавити ліцензії, за виступ політиків російською мовою

Телеканали можуть позбавити ліцензії, за виступ політиків російською мовою
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Українські телеканали і радіостанції ризикують втратити ліцензії, якщо в їх ефірах народні депутати будуть виступати російською мовою.

Loading...

Також, якщо з трибуни ВР буде звучати не українська мова, спікеру будуть направлятися відповідні рекомендації, розповів уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає Обозреватель.

“Відповідальність за дотримання мовного законодавства несе головуючий. Якщо під час виступу з трибуни під час проведення слухань, засідань комітетів відбудеться порушення мовного закону, ми будемо надсилати свої рекомендації або на голову комітету або на голову Верховної Ради України з тим, щоб він привів у відповідність діяльність ВРУ”.

Кремінь наголосив, що виступи політиків не державною мовою під час ефірів будуть оцінюватися Національною радою з питань телебачення і радіомовлення та мовним омбудсменом.

“Звичайно, я розумію, що таке прайм-тайм, що таке зловживання, яким чином відбувається процес накручування україномовного і іншомовного контенту, але, думаю, разом з Національною радою ми будемо стежити за процесом, будемо подавати свої ініціативи, у тому числі на позбавлення мовника ліцензії”, – підкреслив він.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні зафіксували близько сотні скарг на порушення мовного закону, який вступив в силу з 16 січня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...