У чому особливості підліткової депресії і які у неї симптоми

У чому особливості підліткової депресії і які у неї симптоми
Автор Желізняк Олександр в Правда про здоров'я

У сучасному світі юне покоління не обходить стороною Підліткова депресія. Це пов’язано, в першу чергу, з перехідним віком – одним з перших складних періодів в житті кожної дитини. Через гормональну перебудову організму, юнацький максималізм, усвідомлення реалій дорослого світу і сімейних конфлікти відбуваються деякі зміни психіки. При несприятливих умовах та інших ускладненнях на цьому тлі розвивається серйозне психічне захворювання. Воно вимагає своєчасної діагностики та лікування, оскільки загрожує тяжкими наслідками, найстрашніший з яких – суїцидальні схильності. Існують різні дієві способи, які допомагають підлітку вийти з депресії. Також використовуються лікарські засоби, які завжди можна знайти у вільному продажу – https://www.apteka24.ua/medikamenty/nervnaja-sistema/pri-depressii/.

В більшості випадків навіть непрямі ознаки можуть підказати дорослим, що у дитини дійсно проблеми психологічного плану. Досить за ним уважно спостерігати, розрізняючи звичайні капризи від серйозних поведінкових розладів. Підліткова патологія може себе проявляти:

Loading...
 • невмотивованою замкнутістю,
 • небажанням спілкуватися навіть з однолітками і розповідати про свої справи,
 • постійною апатією і пригніченим настроєм,
 • спалахами невмотивованої агресії,
 • відсутністю апетиту,
 • порушеннями сну – як безсонням, так і постійною сонливістю,
 • безвідповідальною поведінкою,
 • забудькуватістю, складнощами з концентрацією на будь-якій дії,
 • початком куріння, вживанням алкоголю або навіть наркотиків,
 • безладними статевими зв’язками,
 • думками про самогубство.

Як це лікується

У чому особливості підліткової депресії і які у неї симптоми

Депресія у підлітків – серйозне захворювання, яке не варто пускати на самоплив. Необхідна консультація фахівця, як тільки з’явилися характерні симптоми. При своєчасно розпочатій і правильній терапії прогнози зазвичай позитивні. Кожен випадок індивідуальний, тому однакових методик для всіх не існує.

Легка форма найчастіше піддається консультативному лікуванню. Багатьом допомагає індивідуальна робота з психологом або відвідування психологічної групи без відриву від школи, друзів і улюблених занять. Іноді достатньо декількох занять, щоб дитина навчилася боротися з негативними емоціями і думками, а також навчилася самоконтролю. Одночасно з цими заходами важливо усунути причини хвороби – соціальні, сімейні або інші. Тяжкі випадки потребують більш ефективного, медикаментозного підходу. Лікування зазвичай проходить в стаціонарі, під суворим наглядом лікарів, оскільки призначаються сильнодіючі препарати.

При легких формах розладів добре допомагають заспокійливі засоби, які не викликають сонливості. Якщо депресія має затяжний характер або важку ступінь, не обійтися без прийому антидепресантів. Це досить важкі ліки, які у випадку з підлітками підбираються обережно, щоб не нашкодити юнацькому організму. Крім антидепресантів, застосовуються седативні засоби і препарати з групи транквілізаторів. Швидше побороти патологію допомагає хороший відпочинок, повноцінне харчування, заняття спортом і різні заходи, які повернуть дитині позитивні емоції.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...