Українці купуватимуть долари за новими правилами: подробиці

Українці купуватимуть долари за новими правилами: подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні змінили правила продажу валюти, зокрема, надали українцям можливість продавати долари в терміналах, проводити раніше заборонені операції з обміну валюти.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті НБУ.

Loading...

Нацбанк змінив наступні правила:

  • Банкам і фінансовим організаціям дозволили купувати валюту у населення в терміналах самообслуговування.
  • Щоб переводити валюту за кордон і отримувати її, українці зможуть використовувати цифрові паспорти в мобільному додатку “Дія”.
  • НБУ зняв заборону для клієнтів-юридичних осіб на проведення операцій з продажу іноземної валюти на умовах “форвард” (контракт на продаж в майбутньому).
  • Національний банк скасував заборону на операції фізичних осіб з купівлі та продажу іноземної валюти за гривні на умовах “форвард” (контракт на продаж в майбутньому).

У матеріалі “Обозревателя” говориться, що раніше Національний банк запустив віртуальні валютні карти. Крім того:

Дозволили отримувати в доларах і євро кошти на відрядження на роботі – юридичні особи мають право використовувати валютні кошти на оплату витрат на обслуговування відрядження за кордон їх працівників, а також для забезпечення експлуатаційних потреб власних транспортних засобів під час їх перебування за межами України.

Заробітні плати в доларах в Україні дозволили виплачувати в офіційних представництв іноземних держав і тільки іноземцям. Також офіційно в валюті зможуть заробляти, наприклад, моряки. Навіть якщо українець працює в посольстві або, наприклад, компанія продає товар або послугу за кордон і заробляє в валюті, зарплати повинні платити виключно в гривні.

Українці також отримали можливість вільно розплачуватися валютою за великі (до 150 тис. Грн в еквіваленті) покупки за кордоном.

Торгувати валютою за новим законом вже дозволили поштовим відділенням, кредитним спілкам, ломбардам.

Нагадаємо, на думку аналітиків, курс долара в Україні в перші три місяці 2021 року подолає психологічну позначку в 28 гривень – знизиться з 28,4 до 27,6 грн / $.

Оновлений Індекс Біг-Мака свідчить про те, що долар в Україні має коштувати 11 гривень.

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...