У Раді пояснили, чому в Україні будуть реєструвати вакцини від COVID-19 без експертизи

У Раді пояснили, чому в Україні будуть реєструвати вакцини від COVID-19 без експертизи
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Глава комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький прокоментував законопроект про реєстрацію вакцини від коронавірусу в Україні, який зареєстрували у Верховній Раді і який вже викликав суперечливі розмови серед експертів.

Loading...

Нагадаємо, мова йде про закон №4613. Радуцький вважає, що завдяки йому Україна зможе використовувати вакцини Pfizer/BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca.

“Сьогодні жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. Щеплення в ЄС, США та інших країнах почалися в режимі екстреного використання. Українське законодавство не передбачає такого режиму. Тому для реєстрації вакцин в Україні виникла необхідність законодавчих змін”, – коментує Радуцький.

Закон пропонує надати уряду право реєструвати вакцини для використання при наступних умовах:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • клінічні дослідження проводилися з дозволу відповідних компетентних органів США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії чи Європейського союзу;
  • відома потенційна користь лікарського засобу
  • не існує адекватної, схваленої і доступної альтернативи.

Раніше глава Національної медичної палати України, військовий епідеміолог Сергій Кравченко скаржився на те, що в Україні хочуть змінити процедуру реєстрації так, щоб спиратися виключно на клінічні дослідження вакцин в інших країнах. Йому не подобалося, що Україна в цьому питанні вирішила покладатися на когось, і закладає корупційну схему спочатку, посилаючись на регуляторів Китаю, Індії, Бразилії, Мексики:

«Індія – ключовий момент. Яка там регуляторна система? Там штампують що завгодно. І все, що буде зареєстровано в Індії, може використовуватися в Україні без проведення експертизи і реєстрації».

У Раді пояснили, чому в Україні будуть реєструвати вакцини від COVID-19 без експертизи

Китайська вакцина від COVID-19 CoronaVac виробника Sinovac Biotech, показала високий відсоток ефективності при збільшенні часу між двома щепленнями з двох до трьох тижнів.

Бразилія запустила загальнонаціональну програму вакцинації від COVID-19, першим застосували препарат китайської компанії Sinovac.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...