Українцям хочуть платити по дві пенсії: про які виплати мова

Українцям хочуть платити по дві пенсії: про які виплати мова
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів розраховує ввести накопичувальний рівень пенсійного забезпечення в 2021 році. При цьому з зарплат доведеться платити додатковий внесок на спеціальний рахунок, яким можна буде скористатися після виходу на заслужений відпочинок.

Loading...

Про те, на які суми можна розраховувати, йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко попереджає, про гідні виплати мова не йде. Так, при середній зарплаті розмір накопичувальної пенсії може бути близько 400 гривень. Щоб отримувати пенсію 20 років, в ідеалі відкладати потрібно в два рази довше. Тоді можна було б розраховувати на виплату в розмірі 800 гривень.

Є кілька варіантів, кого зобов’яжуть відкладати:

  • всі, хто не досяг віку 35 років;
  • всі, хто не досяг віку 50 років.

Як розрахувала Національна комісія з цінних паперів, якщо щомісяця відкладати з зарплати 7%, то на пенсії можна буде отримати виплату розміром 10,2% від останньої зарплати. Якщо збирати 10% – виплата досягне 14,6%. Щоб пенсійні заощадження не “з’їла” інфляція, їх потрібно інвестувати. Але зараз вкладати гроші в Україні можна тільки в держоблігації (фактично давати в борг державі).

Наприклад, якби з кожної зарплати розміром в 20 тис. грн потрібно було віддавати соціальний внесок в розмірі не 22, а 29%, то на заслуженому відпочинку можна отримати (при наявності 35 років стажу):

  • близько 7 тис. грн основної пенсії;
  • близько 2 тис. грн другої пенсії.

Напередодні член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин заявив , що в Україні зараз не можна вводити накопичувальну пенсійну систему – економіка вкрай слабка і реформа призведе до знецінення пенсійних накопичень громадян.

Також повідомлялося, що зарплати в Україні в 2021 році збираються підвищити своїм співробітникам 23% роботодавців.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...